У школах Чернівців понад 70 класів пішли на самоізоляцію: чи можливий карантин
Цифри щодня зростають. Захворюваність серед школярів зростає зі швидкістю геометричної прогресії. Про це кореспондентові Медіа агентства АСС розповіла начальниця відділу загальної середньої освіти міського управління Олена Кузьміна.
«Якщо наприкінці минулого тижня, 14 січня, з усіх 45 міських закладів у нас було 33 хворих на коронавірус дитини і лише 8 класів перебували на самоізоляції з цієї ж причини, то вже 17 січня в понеділок, коли ми вийшли на навчання, цифри значно зросли. Хворих дітей на ковід стало вже 76 і 48 класів перейшли на самоізоляцію. Станом на 18 січня маємо вже 114 хворих діток на коронавірус і 55 класів закритих на самоізоляцію, тобто навчаються дистанційно», - повідомила Олена Кузьміна.
Крім того, в місті дуже висока захворюваність на ГРВІ серед учнів та вчителів. У навчальних закладах закриваються по декілька паралелей класів, де багато хворих на ковід та ГРВІ школярів та педагогів, для того, щоб організувати дистанційне навчання і повноцінні заміни, розповідають в міському управлінні освіти.
Станом на сьогодні, 19 січня, кількість хворих продовжує зростати.
«Ще не всі заклади подали інформацію, але з усім тим, вже за попередньою інформацією 72 класи знаходяться на самоізоляції, тобто для них організована дистанційна форма навчання», - додала очільниця відділу загальної середньої освіти.
У багатьох навчальних закладах міста перевищений поріг захворюваності на ГРВІ Найвищі відсотки у навчальних закладах міста по захворюваності на ГРВІ. Станом на вчорашній день, 18 січня, загальний відсоток захворюваності на ГРВІ у школах – 11%, повідомили в управлінні освіти.
«Наближаються до визначеного порогу 20% захворюваності: ліцей №8 - понад 18%, ліцей №10 - 16%, ліцей №19 – 17,5%, ліцей №20 – 17%, 21 ліцей – 18,3%, гімназія №1 – 16,5%, гімназія №2 – 27%, 25% у гімназії №4. Це дані, які ми мали станом на вчорашній день. Поріг захворюваності на ГРВІ дуже зріс», - констатує Олена Кузьміна.
Щодо педагогів Чернівців: підтверджений коронавірус станом на 18 січня у 33 вчителів та у 3 технічних працівників. Це складає 1%, але сюди додають ще набагато вищий відсоток педагогічних працівників, наразі хворих на ГРВІ, – це 4,5%, повідомили в Чернівецькому управлінні освіти.
Чи можливий карантин у навчальних закладах міста
Заклади самостійно приймають рішення про зміну форми навчання на дистанційну чи іншу, наголосила Олена Кузьміна.
«Ситуація дуже різна в закладах, тому що не всі одночасно виходили з канікул. І ми відстежуємо цю тенденцію по захворюваності. В тих закладах, які вийшли з канікул цього понеділка, 17 січня, відсоток захворюваності досить низький і відвідування має досить високий відсоток охоплення. Тут немає потреби приймати рішення щодо зміни форми навчання.
У воді тепліше, ніж на березі: чернівчани про купання на Водохреще
Церква нагадує, що пірнання в ополонку не має нічого спільного зі «змиванням» гріхів, а медики радять купатися лише фізично підготовленим людям та перебувати у воді не більше хвилини. Щорічно на Водохреще, яке святкують 19 січня, виникає дискусія - купатися чи не купатися в ополонці цього дня, пише Медіа агентство АСС.
Одні роблять це роками і гартують свій організм, інші пробують вперше – як випробування, треті не бачать у цьому сенсу взагалі. Сьогодні на озері на вулиці Комарова, поки у церкві поруч тривала святкова літургія, любителі скупатись у крижаній воді уже пірнали і фотографувались. На березі чатували рятувальники та поліція. Офіційно тут купатись заборонено, але бути готовими надати допомогу у разі необхідності – треба.
«Я вже 7 років пірнаю. Минулими роками ми з колегою ходили на воду. У тім році він помер. Тому у пам’ять про нього я зобов’язаний був піти сюди. Хоч і на роботу треба бігти. Вода тепла, хороша. На березі холодніше, вітряно. А у воді тепліше і комфортно. От спитайте всіх. Відчуття суперові. Всі шлаки, все зайве, що за свята прийшло в організм - все виходить. Дуже добре», - розповів чернівчанин В’ячеслав Бекеш.
Православна церква України нагадує, що купання в ополонці на Водохреще не має нічого спільного зі «змиванням» гріхів, отриманням особливого Божого благословення чи духовного очищення. Читати: У Чернівцях вирішили не скасовувати освячення води на площі А терапевти радять плавно заходити у воду, не пірнати вниз головою та перебувати у воді до хвилини. Перед зануренням в ополонку заборонено вживати спиртні напої: це призводить до розширення судин та швидшого переохолодження. Категорично не можна пірнати тим, хто має серцево-судинні захворювання і часті коливання артеріального тиску, а саме артеріальну гіпертензію. Варто утриматись і тим, у кого є прояви вірусної інфекції та різні хронічні патології.
«Я сьогодні це випробувала вперше. Хоча дуже давно хотіла. Але боялася. Враження – драйвові. Не готувалась фізично ніяк. Лише морально кілька днів себе готувала, що буде холодно. Наступного року теж піду. Я взагалі думала, що буде ще холодніше. Коли заходиш у воді – холодно, а як виходиш – стає тепло. Вірю, що застуда після цього ніколи не причепиться до мене», - розказала Марія Юнус.
«Мені 47 років і я уже 8 рік приходжу на воду у це свято. Це ніхто не зрозуміє, поки сам не спробує. Це все для покращення здоров’я. Скільки разів я пірнав – ні разу не хворів, ні грипом, ні чимось іншим. Всі кажуть коронавірус. А що краще – вколотись і захворіти? Є такі випадки. А тут все гаразд. Просто треба звикнути приймати холодний душ часто і тоді буде легко почати моржувати», - поділився враженнями Сергій Точицький.
Новорічне містечко у Чернівцях працюватиме ще декілька днів: відома дата закриття
За декілька днів святкову локацію офіційно закриють. Потім розпочнуть демонтаж конструкцій на Соборній площі. Відомо, що Новорічне містечко в Чернівцях працюватиме ще 4 дні. Про це кореспондентові Медіа агентства АСС розповів організатор Тарас Ковальчук.
«23 січня ми припиняємо роботу святкової локації, а вже 24 числа перейдемо до демонтажу будиночків та інших конструкцій на площі», - повідомив організатор.
Також Тарас Ковальчук розповів, що через сильні пориви вітру дерев'яні будиночки на Соборній площі довелось підперти спеціальними опорами.
«Через штормовий вітер, щоб не наражати нікого на небезпеку - вирішили зробити таке укріплення», - додав організатор. Нагадаємо, невдовзі в місті демонтують й головну ялинку Буковини, про це кореспонденту Медіа агентства АСС раніше розповіла очільниця міського управління культури Юлія Сафтенко. 18-метрове штучне дерево похилилось у перші дні буревію, проте воно вистояло. Вітер зніс огорожу, якою закрили опорну конструкцію ялинки.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами