Щорічно на Водохреще, яке святкують 19 січня, виникає дискусія - купатися чи не купатися в ополонці цього дня, пише Медіа агентство АСС. Одні роблять це роками і гартують свій організм, інші пробують вперше – як випробування, треті не бачать у цьому сенсу взагалі.
Наші новини є у Facebook
Сьогодні на озері на вулиці Комарова, поки у церкві поруч тривала святкова літургія, любителі скупатись у крижаній воді уже пірнали і фотографувались. На березі чатували рятувальники та поліція. Офіційно тут купатись заборонено, але бути готовими надати допомогу у разі необхідності – треба.
«Я вже 7 років пірнаю. Минулими роками ми з колегою ходили на воду. У тім році він помер. Тому у пам’ять про нього я зобов’язаний був піти сюди. Хоч і на роботу треба бігти. Вода тепла, хороша. На березі холодніше, вітряно. А у воді тепліше і комфортно. От спитайте всіх. Відчуття суперові. Всі шлаки, все зайве, що за свята прийшло в організм - все виходить. Дуже добре», - розповів чернівчанин В’ячеслав Бекеш.
Православна церква України нагадує, що купання в ополонці на Водохреще не має нічого спільного зі «змиванням» гріхів, отриманням особливого Божого благословення чи духовного очищення.
Читати: У Чернівцях вирішили не скасовувати освячення води на площі
А терапевти радять плавно заходити у воду, не пірнати вниз головою та перебувати у воді до хвилини. Перед зануренням в ополонку заборонено вживати спиртні напої: це призводить до розширення судин та швидшого переохолодження.
Категорично не можна пірнати тим, хто має серцево-судинні захворювання і часті коливання артеріального тиску, а саме артеріальну гіпертензію. Варто утриматись і тим, у кого є прояви вірусної інфекції та різні хронічні патології.
«Я сьогодні це випробувала вперше. Хоча дуже давно хотіла. Але боялася. Враження – драйвові. Не готувалась фізично ніяк. Лише морально кілька днів себе готувала, що буде холодно. Наступного року теж піду. Я взагалі думала, що буде ще холодніше. Коли заходиш у воді – холодно, а як виходиш – стає тепло. Вірю, що застуда після цього ніколи не причепиться до мене», - розказала Марія Юнус.
«Мені 47 років і я уже 8 рік приходжу на воду у це свято. Це ніхто не зрозуміє, поки сам не спробує. Це все для покращення здоров’я. Скільки разів я пірнав – ні разу не хворів ні грипом, ні чимось іншим. Всі кажуть коронавірус. А що краще – вколотись і захворіти? Є такі випадки. А тут все гаразд. Просто треба звикнути приймати холодний душ часто і тоді буде легко почати моржувати», - поділився враженнями Сергій Точицький.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами