Заповнення однієї декларації триває до 10 хвилин.
На вході до Чернівецької міської поліклініки розміщене оголошення: «Тут можна обрати свого сімейного лікаря». Як пояснила Інформаційному агентству АСС Світлана Широкова, головний лікар поліклініки, у реєстратурі порад, якого лікаря обрати, не дають. Всю інформацію можна отримати на офіційному сайті медзакладу.
- Готуватися до впровадження медичної реформи ми розпочали наприкінці 2017 року. Тоді наші лікарі-терапевти почали проводити просвітницьку роботу, спілкувалися з людьми у ЖРЕПах. Також уся інформація про кваліфікацію наших медиків, стаж, години прийому розміщена на сайті нашої поліклініки, - розповідає Світлана Широкова. – Тому на сьогодні пацієнти вже звертаються безпосередньо до обраного лікаря, не потребуючи сторонніх консультацій.
Читайте ще: Українці починають обирати сімейного лікаря: МОЗ порадило, як це зробити
Аби підписати декларацію, пацієнт повинен мати при собі паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон. Без цього внести дані в електронну систему неможливо. Робочі місця медиків поліклініки №2 оснащені ноутбуками, принтерами та підключені до Інтернету.
- Після заповнення декларації, на мобільний телефон пацієнта приходить пароль, після введення якого в базу, можна роздруковувати декларацію, - продовжує Світлана Вікторівна. – Один примірник отримує пацієнт, другий – залишається у лікаря.
На заповнення декларації в середньому витрачається 10 хвилин. Плюс – ще до 8-ми хвилин доводиться почекати SMS-підтвердження. Звісно, все це відбувається у години прийому дільничного лікаря.
Вам буде цікаво: Що входить до обов’язків лікаря первинної ланки
- Аби не утворювалися черги, намагаємося, аби вводити дані в базу лікарю допомагала медсестра. Таким чином, вдається не призупиняти прийом хворих, - додає Світлана Широкова. – Поки що наші терапевти працюють за звичним графіком. Але з 1 липня години прийому, ймовірно, будуть продовжені з метою забезпечення якісною меддопомогою населення.
Від ранку 2 квітня у міській поліклініці №2 вже підписано 10 декларацій. Однак лікарі наголошують: поспішати не варто, адже декларацію з сімейним лікарем чи терапевтом можна підписати до кінця 2018 року.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами