Володимир Кіршенблат, заступник головного лікаря з медичної частини КМУ «Чернівецька міська лікарня №3», 50 років поспіль займається медициною. Він розповів «Впливовому АССпекту», якою бачить реформу медицини та чого нині найбільше бракує лікарям.
- Реформа – однозначно потрібна. Проте, гадаю, методи її впровадження мають бути дещо іншими. Медицина – не революційний процес, а скоріше – еволюційний. Не можна змінювати все одним махом, не налагодивши у першу чергу економіку держави, - каже Володимир Кіршенблат. - Висока якість медицини може бути лише тоді, коли вона матиме надійне економічне підґрунтя. Інакше – це революція, яка може мати доволі сумні наслідки.
- Які саме аспекти вас найбільше бентажать?
– Мені незрозуміла одна з останніх заяв заступника міністра Павла Ковтонюка про те, що нібито звільнятимуть з посад пенсіонерів та «огородників». «Огородниками» він називає лікарів сімейної медицини, які працюють в сільських амбулаторіях і після кількагодинного прийому пацієнтів поспішають на город, аби не купувати в магазині картоплю, моркву буряки, а самостійно їх вирощувати. Виникає питання: у чому винні ці лікарі?.. За що їх звільняти?.. За те, що намагаються вижити на зарплату 3200 грн?.. Тоді дайте можливість лікарю заробляти так, аби йому не потрібен був город. Аби сільський лікар міг піти на ринок і придбати все необхідне, не задумуючись, що завтра доведеться економити на хлібі.
Читайте ще: Теорію запахів винайшов медик з Чернівців
Що ж стосується пенсіонерів у медицині, моя думка така: кожен має працювати рівно стільки, скільки може. Погоджуюся, що за станом здоров`я іноді пенсіонер уже не може бути практикуючим лікарем. Але чому ж не застосувати його теоретичні знання для навчання молодих фахівців?! Хто буде вчити нашу молодь?! Комп`ютер?... Медицина – це в першу чергу клінічний досвід. І саме в лікарів пенсійного віку він найпотужніший. Мені дуже дивно, коли у 28 років медик захищає докторську дисертацію з клінічної дисципліни. Нічого не маю проти його теоретичних знань, проте клінічних він ще не може мати. Поки немає власного досвіду, власних «синців» та перемог, навіть, на жаль, власних втрат, - не може бути розвитку.
- З нового року змінюється первинна ланка медицини – Україна повністю переходить на сімейних лікарів. Як гадаєте, це добре?
- Перехід на сімейну медицину – не є новацією. Ще мій дід працював «земським лікарем» і виконував усі ті функції, які нині будуть покладені на лікаря загальної практики сімейної медицини. Це правильно, проте державі варто подбати про якісну підготовку фахівців цієї галузі. На Заході, наприклад, сімейний лікар навчається упродовж 10 років. Лише так можна охопити ту колосальну кількість знань та вмінь, якими має володіти цей спеціаліст. Тому 6-місячні курси перекваліфікації в нас – це дуже мало. Українській медицині варто подбати про освіту медиків. Це – ще одне підґрунтя для реформи.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами