У бюджеті міста на 2018 рік передбачені видатки на медикаментозне забезпечення породіль та новонароджених Чернівців. Як саме це працюватиме та скільки тепер вартують пологи, «Впливовому АССпекту» розповів Ігор Незборецький, начальник управління охорони здоров`я Чернівецької міської ради.
- Згідно рішення міської ради, на 2018 рік з бюджету Чернівців виділено 7 млн. 22 тис. 200 гривень на медикаментозне забезпечення породіль та новонароджених у двох пологових будинках Чернівців, - розповідає Ігор Незборецький. – Окрім того, ще у листопаді 2017 року з міського бюджету було виділено близько 1 млн. 300 тис. грн. на придбання необхідних ліків для пологових будинків. Багато часу витратили на проведення тендерів. Але медикаментозне забезпечення пологів для чернівчанок розпочалося вже з 27 грудня 2017 року.
Хочу зауважити: згідно рішення сесії, ми маємо забезпечувати за рахунок грошей з міського бюджету тільки мешканок Чернівців.
- Про які суми йдеться?
- Суми розраховані виходячи з середньої вартості медикаментозного забезпечення звичайних пологів та кесарського розтину. На звичайні пологи виділено 1100 грн., на кесарський розтин – 3700 грн.
Звісно, варто враховувати, що жінки різні, з різною екстрагенітальною патологією, різного віку, з різними супутніми захворюваннями. Тож до кожної потрібен індивідуальний підхід, комусь знадобиться більше ліків, а комусь – менше. Усе вирішують лікарі.
Управління охорони здоров`я провело роз`яснювальну роботу з медичними працівниками пологових будинків, наголосили на особистій відповідальності керівників в разі виявлення порушень. Інформація щодо медикаментозне забезпечення пологів розміщена на інформаційних стендах у пологових будинках, на сайті управління охорони здоров`я та на Фейсбуці.
Читайте ще: Впливовий АССпект: Про розвиток медицини Чернівців
У разі виникнення незрозумілих ситуацій, пацієнти можуть звертатися за телефонами:
міський клінічний пологовий будинок № 1 – т. 524-483
міський клінічний пологовий будинок № 2 – т. 573-922
управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради – т. 553-929
- А яка сума передбачена на виходжування новонароджених?
- Середня сума на лікування у пологовому будинку важкохворої недоношеної дитини – 9 тис. грн. Саме таку суму закладено у бюджет. Але варто розуміти, що виходжування таких немовлят потребує значно більших коштів.
- Як же вирішується питання з ліками для не чернівецьких породіль?
- На сьогодні близько 40% пологів у 2-х пологових будинках Чернівців – це пологи жительок з районів Чернівецької області. Міська рада зверталася до керівників області – голови Чернівецької ОДА і голови обласної ради – з пропозицією аналогічного кроку з їхнього боку. Щоби не виникало жодних соціальних непорозумінь.
Вам буде цікаво: Впливовий АССпект: До кого тепер приїде «швидка»?
- Ігоре Володимировичу, чи означає це, що тепер у пологових будинках Чернівців відмінено благодійні внески?
- Ні, кошти, виділені з міського бюджету, передбачені виключно на медикаментозне забезпечення пологів. Це не відміняє закону про благодійництво. Тобто люди, які матимуть бажання, можуть допомагати пологовим будинкам у спосіб, який вважають за потрібний. Але це виключно у межах власного бажання. Ніхто не має права вимагати цього.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами