Хтось боїться протягів, а хтось, навпаки, не має чим дихати. Та нашкодити здоров`ю насправді може як протяг, так і задуха. У людини, яка стоїть на протязі, може загостриться, наприклад, радикуліт. А от через брак повітря пасажир може знепритомніти.
- У зачиненому салоні маршрутки значно підвищується температура повітря, підвищується вологість у замкненому просторі. А це одразу збільшує навантаження на серце і судини навіть у здорових людей. У таких ситуаціях часто виникають інфаркти та інсульти, при чому не лише у літніх чи хронічно хворих людей. Також, якщо довго перебувати у закритому приміщенні з високою температурою повітря, можна отримати тепловий удар, - зазначає Ольга Гуска, лікар-терапевт Чернівецької міської поліклініки №2. - Водночас, коли людина спітніла, тіло розігріте, то для неї навіть невеликий протяг може спричинити недугу. Передусім страждають м’язи спини, шиї, попереку. Це дуже часто трапляється у людей з ослабленим iмунiтетом. Протяги можуть призводити і до запалення вуха (отиту), нирок, міжреберних нервів тощо.
Читайте ще: Жінка втратила свідомість через задуху в маршрутці
Аби не зашкодити ані собі, ані іншим пасажирам, лікарі радять все-таки відчиняти вікна у транспорті, проте тільки з одного боку.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами