Новорічно-різдвяні свята, окрім позитивних емоцій, несуть за собою також переїдання. Вареники, холодець, салати з майонезом, алкоголь - з усім цим непросто впоратися нашому організму. Саме тому після свят, як правило, загострюються хвороби травної системи.
Як відновитися та покращити загальне самопочуття після свят, ІА АСС розповіла Людмила Гончарук, асистент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб Буковинського державного медичного університету.
«Після тривалих свят та застіль варто відмовитися від надмірного вживання їжі, а ще краще - влаштувати кілька розвантажувальних днів. Зовсім відмовлятися від їжі все ж не варто, бо це лише нашкодить організму. Переїдання під час свят – стрес для підшлункової залози, а повна відмова від їжі - ще більший стрес для жовчного міхура, - наголошує лікарка. - Коли відчуваєте бажання поїсти, їжте, але невеликими порціями».
Після свят фахівчиня радить відмовитися від кави та чорного чаю, замінивши їх на воду.
«Вода допоможе нормалізувати рухову функцію кишечника і швидко виведе токсини, - наголошує Людмила Гончарук. - Вдень варто випивати не менше двох літрів води. Також додайте у свій раціон продукти, багаті вітаміном С (шипшина, апельсин, лимон, мандарини, капуста, ківі, петрушка, кріп, червоний перець), вітаміни групи В (крупи, печінка, зелені овочі, зерновий хліб, гречка, горіхи, яєчний жовток, риба, молочні продуки), з високим вмістом клітковини і нежирні кисломолочні продукти. Вони допоможуть кишечнику стабільно працювати і відновлять мікрофлору».
Читайте ще: Поради, як покращити якість сну на тлі стресу через карантин
А от про жирну, смажену, солону і гостру їжу лікарка радить на деякий час забути. Також варто обмежити вживання солодощів. Але повністю від них відмовлятися не варто, бо за їхньою допомогою організм позбавляється від стресу. Краще повністю відмовитись від соління - це посилює апетит.
«Не забувайте про сон та режим дня - вони не лише дарують гарне самопочуття, але й допомагають у боротьбі з зайвою вагою, - наголошує лікарка. - Найкращий спосіб повернутися до звичного режиму — почати одночасно налаштовувати режим сну та харчування».
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами