Ірина Парфьонова, лікарка-гастроентеролог:
«Я рекомендую дотримуватися правила «80 на 20»: 80% - це здорова їжа, а 20% - це їжа «для радості». Тут маю на увазі солодощі або якісь інші смаколики. Ніколи не можна щось повністю виключати зі свого раціону. Кожен продукт має місце на нашому столі, якщо ми його любимо. Але якісь продукти ми їмо рідше, у невеликій кількості, а якісь – їмо щодня.
У зв`язку з надмірним захопленням правильним харчуванням, з`явився новий термін – орторексія. Це - нав’язливе бажання здорового харчування. Спричинюють таке захворювання суворі заборони і обмеження у споживанні певних продуктах. Людина боїться їсти той чи інший продукт, бо він не належить до здорового харчування. Відповідно, настільки зациклюється на правильному харчуванні, що починається тривога, депресія.
Отож, некорисні продукти ми не «демонізуємо», а просто залишаємо їм лише 20% в нашому раціоні.
Читайте ще: Український борщ потрапив до топ-20 найкращих супів у світі
До не дуже корисних належать перероблені продукти. Наприклад, яблучний сік – це перероблений продукт. Краще з`їсти яблуко. Ковбаса і сосиски – це перероблене м`ясо. Тож шматок м`яса – це цільний продукт, він буде більш корисний.
Чим більш перероблений продукт, чим більше компонентів до нього додано – консервантів, стабілізаторів, емульгаторів – тим цей продукт менш корисний. Тому варто надавати перевагу цільним продуктам. Але при цьому фаст-фуди чи перероблені продукти в невеликій кількості періодично можуть бути на нашому столі за принципом «80 на 20».
Дивіться нас на YouTube
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами