Головна мета цього дня – заклик до строкових активних дій у всесвітній боротьбі проти цього захворювання. Сама історія дати почалася ще в 2004 році, коли Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила інсульт глобальною епідемією, а в 2006-му була створена Всесвітня організація по боротьбі з інсультом, яка і заснувала цей День.
Існує так зване «терапевтичне вікно» у 4,5 години, протягом яких людині з підозрою на інсульт можна врятувати життя. Проте для того, аби вчасно викликати «швидку», кожен із нас повинен вміти розпізнати симптоми інсульту.
Читайте ще: Буковинських неврологів відзначили європейською нагородою
"Аби надати вчасну та високоякісну допомогу хворому, потрібні не лише новітня апаратура й навчені фахівці інсультного центру. Необхідні спільні зусилля та злагоджені дії. Так, «терапевтичне вікно» при інсульті становить 4,5 години. Це саме той час, коли пацієнту можна зробити тромболізис, а значить – врятувати. Важливо, аби родичі вчасно могли розпізнати інсульт, викликати швидку, медики, котрі приїдуть на виклик, зорієнтуватися в ситуації, зв’язатися з лікарнею і попередити про те, що є потенційний кандидат на тромболізис, - розповіла Інформаційному агентству АСС Анна Вакарчук, завідувач Центру невідкладної неврології ОКУ «Лікарні швидкої медичної допомоги», експерт за фахом «Неврологія». – Тоді фахівці нашої медичної установи або Інсультного центру Чернівецької міської лікарні №3 мають змогу оперативно провести необхідні діагностичні заходи і невідкладне лікування.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами