Втома, поганий настрій, порушення пам`яті та сну – це все може бути проявом синдрому хронічної втоми. Якщо такий стан триває кілька місяців, і відпустка та тривалий сон не допомагають, лікарі радять звертатися за медичною допомогою.
- Синдром хронічної втоми (СХВ) – патологічний стан, який проявляється у вигляді хронічної втоми, що триває не менше 6 місяців та призводить до порушення пам’яті, розумової працездатності, орієнтації у просторі, дезадаптація тощо, - пояснює Андрій Міхєєв, кандидат біологічних наук, доцент кафедри мікробіології та вірусології БДМУ. – Найпопулярнішою у науковому світі є гіпотеза про вірусну природу цього захворювання. Першопричиною його розвитку можуть бути віруси інфекційного мононуклеозу (вірус Епштейн-Барр), простого герпесу, цитомегаловірус, віруси Коксакі та інші ентеровіруси, респіраторні віруси, вірус вітряної віспи та навіть ретровіруси (ВІЛ/СНІДу). Також одними із факторів, які можуть посприяти розвитку синдрому хронічної втоми, є депресія, порушення сну, неправильне харчування.
Читайте ще: П'ять прихованих причин постійної втоми
Фахівці кажуть, теорій виникнення хвороби насправді багато. Зокрема, розглядають і психічні перевантаження, особливо у період стихійних лих, військових подій чи навіть екологічних катастроф.
- Серед суто соціальних причин виникнення синдрому – інтенсивна довготривала інтелектуальна праця (упродовж доби, тижнів, місяців чи робота без відпусток), виробничі та побутові стреси, незбалансоване харчування, хронічна і системна стимуляція тонізуючими засобами (кавою, чаєм, алкоголем, тоніками), пережиті військові події, стихійні лиха, - продовжує науковець.
Середній вік хворих на синдром хронічної втоми - 30-33 роки, а у групі ризику – люди віком 25-45 років. Хвороба у 4 рази частіше проявляється у жінок, ніж у чоловіків, а у підлітків і дітей практично не проявляється.
За статистикою від синдрому хронічної втоми більше страждають жителі мегаполісів.
Вам буде цікаво: Сіла батарейка: 10 ознак того, що вам потрібно у відпустку
- Очевидно, що швидкий темп життя, постійні переживання і стреси, а також погана екологія певним чином також сприяють захворюванню. У світі найбільше хворих на синдром хронічної втоми зареєстровано у США та Австралії, що пов’язують з кращим медичним обслуговуванням і можливістю хворих частіше звертатися до лікарів, - каже Андрій Міхєєв. - Тому, якщо ви часто почуваєтеся втомленими, сон і відпочинок не дають бажаного відновлення сил, часто хворієте, варто задуматися про візит до лікаря.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами