У травні в лісах з`явилися невеличкі світло-коричневі гриби – свинушки. Раніше тонкі та товсті гриби цього виду вважалися умовно їстівними, але наразі їх відносяться до переліку отруйних і неїстівних грибів.
- Протягом століть цей гриб вважався їстівним і широко вживався. Але вже наприкінці ХХ сторіччя вчені дійшли висновку, що це дуже небезпечний отруйний гриб. Річ у тім, що отруйні властивості його виявляються не одразу, а через кілька років після вживання, - розповіла Інформаційному агентству АСС Євгенія Ортеменка, доцент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ, лікар-інфекціоніст. – Після вживання свинушок тонких в організм людини потрапляє антиген, який не виводиться, а накопичується в крові. Запускається лавиноподібна реакція: у людини розвивається анемія (малокрів'я), ниркова та печінкова недостатності, що призводять до смерті.
Читайте ще: У Карпатах з`явилися перші весняні гриби
Медики зауважують: деякі грибники і досі продають цей отруйний гриб на ринках, видаючи його за їстівний.
- Покупцям кажуть: «Діди їли, батьки їли, ми їмо - і будемо їсти». Пам’ятайте: граничний рівень концентрації антигену свинушок в крові індивідуальний, тому одні люди можуть їх їсти тривалий час без видимих наслідків, а для інших фатальним може виявитися невелика кількість, - продовжує Євгенія Ортеменка. – Існує думка, що свинушки можна їсти, якщо 7 разів вимочити. Не можна! Первісних ознак отруєння зразу може не бути, проте годинниковий механізм буде запущено - розпочнеться розвиток віддалених і часто фатальних наслідків: хронічних хвороб крові, печінки та нирок.
Вам буде цікаво: Як не отруїтися грибами. У МОЗ дали поради
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами