Згідно з статистикою, щогодини в Україні від онкологічних захворювань молочних залоз вмирає одна жінка, а щороку в нашій державі реєструють близько 16,5 тисяч випадків цієї недуги. Фахівці кажуть: найдієвіший метод боротьби з хворобою – розробити ефективні методи профілактики злоякісних новоутворень.
«Варто розуміти: спосіб життя є провідним фактором, який може віднести жінку до так званої «групи ризику» у розвитку онкологічних захворювань жіночої статево-ендокринної системи, - розповіла Інформаційному агентству АСС Ірина Попова, асистент кафедри гістології, цитології та ембріології БДМУ. - Таким чином, впливаючи на щоденні звички ми можемо скоригувати стан організму та звертатись до лікаря тільки для скринінгового обстеження».
До факторів, які впливають на потенційний розвиток раку молочної залози належать:
- збалансованість харчування (повноцінне отримання необхідних поживних складових);
- індекс маси тіла (особливо надмірний, який веде до ожиріння);
- вживання препаратів із естрогенами;
- паління;
- низька фізична активність.
Лікар переконана: скринінгове обстеження не тільки у мамолога, а й за загальноклінічними показниками раз на рік має стати звичкою для українців.
Читайте ще: Подолати рак: історії чернівчан, які перемогли і ще борються з хворобою
Рекомендовано кілька простих кроків, які допоможуть зберегти життя кожній жінці:
- Регулярне обстеження молочних залоз: раз на 2 роки для жінок до 40 років та щорічна мамографія (!) для жінок віком від 40-ка років.
- Регулярне обстеження у гінеколога та вживання препаратів із естрогенами (гормональні засоби) виключно за рекомендаціями та під контролем лікаря.
- Не зволікайте звернутись до мамолога при появі будь-яких ущільнень, змін шкіри чи неприємних відчуттів у молочних залоз, які можна запідозрити візуально чи при самообстеженні. Раннє виявлення проблеми – запорука її успішного вирішення.
- Повноцінне, тривале грудне вигодовування малюка після народження (тривалістю в діапазоні 1,5 роки). Доведено, що для мами це - можливість знизити рівень виникнення раку молочної залози у зрілому віці.
- Регулярне помірне фізичне навантаження - приблизно тричі на тиждень - також має позитивний вплив на гормональний баланс жіночого організму.
- Максимальне обмеження вживання алкоголю. Саме він може вплинути на підвищення рівня естрогену, що, безумовно, збільшує ризик розвитку онкологічних захворювань жіночої статевої системи в подальшому.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами