- Алергія на сонце – це надмірна імунна реакція організму на вплив сонця. Якщо під час перебування на сонці ви помітили навіть найменшу алергічну реакцію – слід уникати сонячних променів та звернутись до лікаря, - радить Юлія Карвацька, асистент кафедри дерматовенерології БДМУ, кандидат медичних наук. - Сонячні промені самі по собі не є алергенами, однак вони можуть призводити до накопичення в організмі людини речовин, які викликають алергічну реакцію. Серед зовнішніх причин можуть бути косметичні, парфумерні та місцеві лікувальні засоби (зокрема, антимікробні та сечогінні препарати), які збільшують чутливість організму до сонячних променів. Також чимало залежить і від тривалості перебування на сонці. Серед внутрішніх причин можуть бути хвороби печінки, порушення роботи травного тракту, збої в роботі імунної системи.
Читайте ще: Аптечка для виїзду на природу. Що потрібно в неї покласти
Щоб уникнути ризику виникнення алергії, лікар радить не перебувати під відкритим сонцем занадто довго (рекомендуються засмагати по 10-20 хвилин, після чого ховатися в тінь), уникати носіння одягу з синтетичних тканин, також потрібно використовувати сонцезахисні креми і парасольки, головні убори і накидки для захисту від сонячних променів.
- При виборі косметичних засобів звертайте увагу на склад: вони не повинен містити борну кислоту, сполуки ртуті, ефірні масла. Адже ці компоненти підсилюють прояв алергії, - зазначає Юлія Карвацька. - При нормалізації роботи печінки, імунної системи і уникненні дефіциту вітамінів і мікроелементів прояв алергії помітно знижується до повного зникнення. І головне, будьте уважні до свого організму: якщо в процесі засмаги ви відчуваєте печіння, дискомфорт, відразу вживайте заходів, не чекайте, поки отримаєте серйозні опіки.
Вам буде цікаво: Що нового приготував літній туристичний сезон
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами