Місцеві громади мають бути зацікавлені у наданні якісних медичних послуг населенню. В цьому переконана Лариса Сидорчук, завідувач кафедрою сімейної медицини БДМУ, президент ГО «Чернівецька обласна асоціація сімейних лікарів».
- Наведу приклад: за даними одного з відомих популяційних досліджень, проведених у США, збільшення кількості сімейних лікарів на 1 особу (із розрахунку на 10 тис. населення) через 8 років призвело до зниження загальної смертності на 6-8%, зменшення смертності від серцевих хвороб, раку та дитячої смертності – на 2-10%, - розповідає Інформаційному агентству АСС Лариса Сидорчук. - Ще вагоміше первинна медична допомога знижує смертність у сільських районах: там, де більша кількість лікарів загальної практики, загальна смертність була нижча на 2%, від серцевих захворювань – на 4 %, від раку – на 3 %. У Британії кожен додатковий сімейний лікар на 10000 населення зменшує загальну смертність на 6%.
Читайте ще: Впливовий АССпект: Як і що лікує сімейний лікар?..
За словами медика, кількість отриманих консультацій не є запорукою і гарантом більш якісного та ефективного лікування.
- З кожним додатковим обстеженням зростає кількість лікарських помилок: 1 лікар у США припускає в середньому 22% помилок, а 4 лікарі – 49-50%, - продовжує Лариса Петрівна. - Підвищення частоти побічної дії лікарських засобів пов’язане частково з великою кількістю медичних засобів, призначених консультантами, часто - сильнодіючих. Тому практика залучення багатьох консультантів, а також самонаправлення до вузьких спеціалістів може негативно позначитися на стані здоров’я людини.
Вам буде цікаво: Аналізи за направленням сімейного лікаря будуть безкоштовними — Гройсман
Результати дослідження провідних країн свідчать, що там, де лікар обслуговує 2 тис. пацієнтів і отримує за це високу зарплату, значно зменшуються витрати на охорону здоров’я в цілому.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами