Операція на серці немовляти, хіміотерапія без уколів, електронний запис на прийом до лікаря – журналісти Інформаційного агентства АСС підсумували медичний рік 2016.
Для медицини краю 2016 рік був напруженим. Медики працювали в умовах недофінансування, очікуючи реформу та сподіваючись на зміни. Попри це, вдалося запровадити нові методи лікування, розпочати налагоджувати електронну базу пацієнтів, виконувати унікальні оперативні втручання, які врятували не одне життя.
Уперше в Чернівцях провели операцію на серці недоношеної новонародженої дитини. Унікальну операцію виконали на базі відділення інтенсивної терапії новонароджених КМУ «Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня». Оперували крихітну дівчинку лікарі Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.
- Перша операція на серці новонародженої недоношеної дитинки в Чернівцях – це початок нової сторінки у розвитку неонатальної хірургії нашого краю, - каже Наталія Скращук, заступник головного лікаря з лікувальної роботи Чернівецької обласної дитячої лікарні. – Дуже хочемо, щоби дівчинка Софійка, яку прооперували, виросла здоровою і щасливою.
- Імплантаційний порт – це схожий на ґудзик апарат, катетер якого заводиться безпосередньо в центральну вену, - розповідає Іван Візнюк, лікар-анестезіолог Чернівецького обласного онкодиспансеру. - Таким чином, протягом 5-7 років пацієнт отримує ліки безпосередньо через катетер і не страждає від постійних проколів вен.
Прилад анітрохи не заважає вести активний спосіб життя: із ним можна плавати, займатися спортом, танцювати.
У Чернівецькій поліклініці №2 запровадили електронний запис на прийом до лікаря.
Лікарі кажуть: це розвантажує терапевтів і дає можливість упорядкувати роботу.
- Переконана, що нова система запису на прийом, організує і населення, і самих лікарів, - каже Світлана Широкова, головний лікар Чернівецької міської поліклініки №2. - І тоді з головним завданням – профілактикою, недопущенням розвитку хронічних захворювань - буде справлятися легше.
А у Чернівецькому обласному кардіологічному диспансері почали виконувати екстрене стентування. До того ж, проводять цю операцію безкоштовно.
Раніше екстрене стентування у нашому краї не проводилося, бо, по-перше, в обласному кардіодиспансері не було ангіографа, а, по-друге, і відповідних фахівців.
- Щоби покращити ситуацію і зробити екстрене стентування доступнішим для буковинців, між Департаментом охорони здоров`я Чернівецької ОДА, Чернівецьким обласним кардіологічним диспансером та шведсько-українським медичним центром «Angelholm» була укладена угода про співпрацю,- каже Марія Поліщук, заступник директора Департаменту охорони здоров`я Чернівецької обласної державної адміністрації. - Завдяки тому, що цих два медичних заклади розташовані поруч, створили модель кардіохірургічного відділення на базі кардіодиспансеру. Тут позмінно чергують чотири лікаря-кардіолога: двоє - з кардіодиспансеру, двоє - з «Angelholm» Коли «швидка» привозить на приймальний покій хворого з інфарктом міокарда, черговий лікар на обладнанні «Angelholm» проводить безкоштовне стентування судин.
Уся медична спільнота покладає чималі надії на 2017 рік – Рік реформи української медицини. Терапевти чекають чернівчан для укладання договорів, налагоджується система відшкодування вартості ліків гіпертоніками та хворим на цукровий діабет. Уперше в обласному бюджеті передбачили кошти для придбання медичного обладнання. Усього - 17,5 мільйонів гривень. За ці гроші придбають два апарати для штучної вентиляції легень, медичне обладнання для відремонтованого відділення онкологічного диспансеру. А на 4,7 мільйонів гривень планують придбати обладнання для кардіоцентру.
Що ж, будемо вірити у краще, і бережімо власне здоров`я!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами