Аби не колоти вени хворим, які потребують тривалої хіміо-, антибіотико- чи противірусної терапії, чернівецький лікар вшиває пацієнтам на кілька років імплантаційний порт.
Тривала хіміотерапія сильно пошкоджує периферійні вени на руках. А встановлення катетера у центральну вену, як правило, викликає біль та дискомфорт. Аби бодай якось полегшити лікування хворих, лікар Чернівецького онкодиспансеру перейняв німецький досвід використання імплантаційних портів.
- Імплантаційний порт підшивається підшкірно. Це невеличкий – схожий на ґудзик – апарат, катетер якого заводиться безпосередньо в центральну вену, - розповідає Іван Візнюк, лікар-анестезіолог Чернівецького обласного онкодиспансеру. – Таким чином, протягом 5-7 років пацієнт отримує ліки безпосередньо через катетер і не страждає від постійних проколів вен.
Сама процедура встановлення порту триває 40-50 хвилин і проводиться в умовах операційної під місцевим знеболенням. А далі головне – раз на шість тижнів промивати порт. Він анітрохи не заважає вести активний спосіб життя: із ним можна плавати, займатися спортом, танцювати тощо.
Наразі імплантаційним портом користується близько 20-ти пацієнтів онкодиспансеру. «Кусається» лише ціна пристрою – він вартує близько шести тисяч гривень.
- Якщо зважати на те, що один «підключичний набір» коштує 500 гривень і служить не більше десяти днів, то порт на 5-7 років ставити вигідніше, - каже Іван Візнюк. – Зараз важливо, щоби буковинці знали, що цю процедуру роблять не лише у дороговартісних європейських клініках, а й у Чернівцях.
Онкодиспансер прагне відмовитися від благодійних внесків. Просить допомоги в облради
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами