У Чернівецькому обласному клінічному онкологічному диспансері провели майстер-клас з використання сучасних методів внутрішньовенного введення медпрепаратів, зокрема, застосування імплантованих систем для здійснення тривалих інфузій Ю-ПОРТ. Подібні сучасні методи проведення внутрішньовенних інфузій під час лікування онкохворих пацієнтів широко практикують у клініках Ізраїлю, США, країнах Західної Європи.
Чернівецький обласний онкодиспансер - один з медичних закладів, де маніпуляцією вживлення порт-системи практикують уже понад десятиліття, повідомляє Департамент охорони здоров`я Чернівецької ОДА.
– Йдучи у ногу з часом, фахівці нашого диспансеру широко підтримують та впроваджує все, що необхідно для якісного, ефективного та результативного лікування хворих з онкопатологією. Одним із таких впроваджень є встановлення порт-систем. Адже для ефективного проведення внутрішньовенних інфузій (хіміотерапії, таргетної або симптоматичної терапії тощо) або забору крові необхідний постійний венозний доступ. При кожному внутрішньовенному введенні препаратів периферичні вени пошкоджуються. З часом це призводить до ускладнень (флеботромбозів і флебітів). Використання порт-систем дозволяє уникнути регулярних внутрішньовенних втручань і, відповідно, запобігає надмірному ураженню вен, – каже Ілля Тащук, головний лікар Чернівецького обласного онкологічного диспансеру.
Читайте ще: У Чернівцях уже роблять хіміотерапію без уколів
Переймати досвід буковинських фахівців до Чернівців приїхали близько двох десятків лікарі з різних куточків України – Харкова, Сум, Полтави, Херсона і навіть зі столиці.
– Порт-система вживлюється один раз, і хіміотерапевт використовує її протягом всього терміну лікування, що забезпечує комфортний і якісний його перебіг. При цьому конструкція венозного доступу не спричиняє пацієнту жодного дискомфорту, оскільки знаходиться під шкірою, - пояснює Іван Візнюк, завідуючий операційним блоком онкодиспансеру, лікар-анестезіолог вищої категорії. - Це невеличка ємкість, виготовлена з пластика чи металу (титан). У верхній її частині знаходиться силіконова мембрана, через яку спеціальною голкою виконуються всі маніпуляції – інфузії хіміопрепаратів та інших лікарських засобів, а також проводиться забір крові. Один кінець приєднується в бокову частну порта, а інший – в центральну вену.
Після теоретичної частини майстер-класу в операційній онкодиспансеру Іван Візюк продемонстрував колегам на практиці особливості вживлення імплантованих систем для здійснення тривалих інфузій.
Вам буде цікаво: У Чернівецькому онкодиспансері тепер є два відділення за євростандартами
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами