Проте лікарі не поспішають радіти. Кажуть, лише 68% від тих, у кого діагностували злоякісне новоутворення, приходять лікуватися.
Минулого року 2276 буковинцям уперше поставили діагноз «рак». Чоловіків захворіло більше, ніж жінок. Загалом на обліку в Чернівецькому обласному онкологічному диспансері перебувають понад 19 тисяч онкохворих.
- Протягом останніх трьох років спостерігаємо тенденцію до зниження захворюваності на злоякісні пухлини. Зокрема, у 2014 році вперше діагностували рак у 2423 буковинців, у 2015 – у 2419, - каже Ілля Тащук, т.в.о. головного лікаря онкодиспансеру. – Це не значить, що люди менше хворіють. Швидше – це ознака того, що немає вчасної діагностики хвороби. А вже дізнавшись про діагноз, 30% хворих, на жаль, не приходять лікуватися, бо не мають на це коштів. А ми не можемо повністю забезпечити їх хіміопрепаратами, бо у 2016 році не отримали жодної позиції. Зрештою, маємо сумну статистику: кожен третій онкохворий не проживає і року.
Раніше ми писали: В онкодиспансері відкрили відділення хіміотерапії
Лікарі не втомлюються повторювати: аби не захворіти на рак, варто дбати про своє здоров`я і вчасно звертатися до лікарів.
- Основні фактори ризику – тютюнопаління, нездорове харчування, відсутність фізичної активності, надмірне вживання алкоголю тощо, - каже Володимир Бодяка, завідувач кафедрою онкології та радіології БДМУ. – Не варто забувати раз на рік робити флюорографію, відвідувати стоматолога, жінкам – гінеколога, робити мамографію.
На 2017 рік медики Чернівецького обласного онкодиспансеру мають чимало планів щодо покращення умов перебування пацієнтів. Зокрема, уже наприкінці лютого запрацює відділення анестезіології та інтенсивної терапії, в кінці березня – паталогоанатомічна лабораторія.
Читайте ще: В онкодиспансері готують до відкриття ще одне нове відділення
- Наразі завершується розробка проектно-кошторисної документації на ремонт другої частини стаціонару, - зазначає Ілля Тащук. – Готуємо проект на створення автопарковки на 200 місць біля нашої медустанови зі збереженням садової зони. Та найголовніша наша потреба – в хіміопрепаратах. Чимало надій покладаємо на регіональну програму «Онкологія», яку розробили спільно з кафедрою онкології та Департаментом охорони здоров`я. Саме вона, якщо буде затверджена, зможе бодай частково забезпечити наших пацієнтів безкоштовним лікуванням.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами