Стрес - одна з причин виникнення цієї хвороби.
Рак молочної залози – одне з найпоширеніших онкологічних захворювань серед жіночого населення у всьому світі. Сьогодні в Україні ця хвороба посідає перше місце в структурі онкозахворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, рівень захворюваності на рак молочної залози постійно зростає. Україна не є винятком. За останні 20 років кількість випадків захворювання на цю патологію зросла в 2,8 разів.
- Рак молочної залози має один бонус: він піддається лікуванню навіть на пізніх стадіях. Серед моїх пацієнток є такі, які живуть 20-30 років із раком ІІІ стадії і почуваються прекрасно, - розповідає Юрій Церковний, онколог-мамолог Чернівецького обласного онкологічного диспансеру. – Якщо хворобу вдається «упіймати» на І або ІІ стадії – це запорука цілковитого одужання.
Читайте ще: Майже 70% українців займаються самолікуванням через брак коштів, - Супрун
Медик зазначає: ця недугу віку не обирає. Серед пацієнток є ті, кому 22 роки, і ті, кому далеко за 70.
- Одна з найпоширеніших причин виникнення хвороби – стрес. Дуже часто виявляємо рак у жінок, які пережили серйозну сімейну трагедію – смерть близької людини, розлучення, проблеми з дітьми тощо, - каже Юрій Церковний. - Ще одна причина раку грудей – відмова жінки годувати дитину груддю. Для здоров`я самої жінки вигодовувати дитину грудним молоком потрібно до року. А ще – не пийте багато кави. Вона впливає на загальний обмін речовин і теж може спровокувати рак!
Аби попередити хворобу, необхідно щомісяця проводити самообстеження. А виявивши будь-які зміни – негайно звертатися до онколога, мамолога, гінеколога або хірурга.
Вам буде цікаво: Впливовий АССпект: Онкохворих забезпечать найнеобхіднішими хіміопрепаратами
- Вузькі спеціалісти спрямують на додаткові обстеження – УЗД або мамографію. Якщо діагноз підтверджено, треба негайно лікуватися, - додає Юрій Церковний. - В онкодиспансері ми використовуємо 4 методи лікування раку молочної залози: хірургічний, променевий, хіміотерапевтичний і гормональний. Своєрідний «бонус» цієї локалізації раку – він рідше за інші дає рецидив. Тобто пролікувавшись один раз, жінка може до кінця життя не згадувати про цю хворобу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами