Нещодавно представники Інституту Соціальної ініціативи та громадські діячі Буковини відвідали Чернівецьку обласну клінічну дитячу лікарню і поспілкувалися з Михайлом Гнатюком, завідувачем відділення кардіоонкогематології. Причиною візиту стала загрозлива статистика захворюваності на онкологічні та пульмонологічні захворювання у Чернівецькій області. Зокрема, у Хотинському, Сокирянському, Кельменецькому та Сторожинецькому районах. Про це пише портал Газди.
Загальна статистика невтішна: лише 2017 року в області було зафіксовано 2207 вперше діагностованих хворих на рак. І найстрашніше - хвороба молодшає.
- Михайло Георгійовичу, що, на вашу думку, спричинює такий розвиток онкології?
- Ми спостерігаємо негативну тенденцію. Серед «чорного списку» районів - Сокирянський, Кельменецький, Хотинський та Сторожинецький.
У Сторожинецькому районі завжди була найбільша кількість дітей і висока народжуваність. Тому й онкохворих діток звідти завжди було багато. В усіх інших районах зростання захворюваності спостерігається з 2000-х років.
Читайте ще: Співачки допомагають онкохворим дітям
Зараз у нашому відділенні на лікуванні перебувають 16 дітей з онкогематологічними паталогіями , пухлинами мозку. Найстрашніше, що за останніх 4 роки почали звертатися батьки з дітьми, в яких мутовані форми лейкемії. Наприклад, маємо маленького пацієнта з Хотинського району, якого з великими труднощами вдалося ввести в часткову стадію ремісії лише на 55-й день лікування. Тоді як з простими формами лейкемії стадія повної ремісії наступає вже на 15-й день.
- Яка причина виникнення мутацій?
- Є статистика міжнародних організацій, що більше хворіють діти з тих районів, де розвинена агропромисловість і щорічно обробляють сади та поля хімічними препаратами, пестицидами та гербіцидами. Доказом цього є велика кількість звернень з тромбоцитопенічною пурпурою. Якщо до 2011 року до нас зверталося в рік до 30-ти пацієнтів з такою хворобою, то за 11 місяців 2018-го маємо вже понад 72 таких звернення.
Вам буде цікаво: У буковинських дітей – нова хвороба крові
За словами Олексія Бойка, першого заступника Сокирянської районної ради, адміністрація району знає про проблему. Ведуть статистику захворюваності і смертності – і вона невтішна.
- Звісно, намагаємося проводити роз`яснювальні роботи серед фермерів, але в багатьох випадках це недіючий інструмент. На жаль, коли піднімається це питання, індивідуальні фермери та агропідприємства називають це тиском зі сторони влади на бізнес - і питання знімається з розгляду, - каже посадовець. – Державні перевірки давно не проводять, тому з`ясувати, чи не зловживає аграрій використанням пестицидів, ми не можемо. Варто приймати рішення на законодавчому рівні.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами