Відповідна нарада відбулася за участі голови Чернівецької облради Олексія Бойка та представників двох лікарень. Такі зміни потрібні для покращення надання допомоги маленьким пацієнтам, повідомляє пресслужба облради.
Як розповів ІА АСС Михайло Гнатюк, завідувач відділення кардіоонкогематології Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні, ці зміни довгоочікувані. Адже в усьому світі онкогематологія знаходиться біля хірургії та реанімації. Лише таким чином хворим можна надавати повноцінну допомогу.
«Таке об`єднання важливе тому, що практично всі діти повинні отримувати і пункції, і біопсії. Вони можуть поступати з кишковою непрохідністю, полісерозитом. Пацієнти мають ускладнення, які потребують нагляду і консультації хірургів та інтенсивістів, - пояснює Михайло Гнатюк. - На жаль, у обласній лікарні нема можливості створити такі умови. У нас недостатня база для допомоги саме цій верстві населення. Зокрема, бракує вкрай необхідного обладнання, немає МРТ, комп`ютерного томографа. У нас є діти, яким треба робити 8-12-16 разів МРТ. Не можемо ми возити їх по таким дорогам на обстеження то в онкодиспансер, то в обласну лікарню. У нас уже були випадки, коли не довозили дітей… Це неприпустимо!».
Михайло Гнатюк зазначає, що після переведення відділення до міської лікарні, профільну медичну допомогу зможуть і надалі отримувати пацієнти з районів області. Власне, саме так це відбувається у хірургічному відділення міської дитячої лікарні.
«У нашому відділення лікується 53% дітей з Чернівців. У хірургії – так само. І трохи неправильно зробили колись ці відділення міського підпорядкування. Вони від початку мали бути обласними, бо тут лікується і область, і місто», - зазначає Михайло Гнатюк.
Читайте ще: Рак вражає найменших: на Буковині побільшало онкохворих малюків від 1 до 4 років
Підтримує колегу і Аурел Рошка, дитячий нейрохірург, який працює у Чернівецькій міській дитячій лікарні, але регулярно консультує маленьких пацієнтів кардіоонкогематологічного відділення.
«З покон віків дітей доводилося перевозити, коли потрібна хірургічна допомога. Або нас викликали до обласної лікарні. Ми робили люмбальні пункції там в умовах відділення, хоча треба це робити в умовах операційної, - розповідає Аурел Рошка. – Те саме стосується і реанімації. В обласній лікарні є реанімація, але одна – інфекційна, а друга – для новонароджених. Звісно, там надавали допомогу і пацієнтам кардіоонкогематології, але були певні перепони. Тим паче зараз, при цій ситуації з ковідом. У нас – так звана «чиста» реанімація, хірургія цілодобово, дитячий нейрохірург на місці. Об`єднавшись, ми матимемо можливість покращувати надання медичної допомоги дітям області і міста».
Медики також висловлюють пропозицію об’єднати дві дитячі лікарні — обласну та міську.
Дивіться нас на YouTube
«Суть у тому, щоб це вже була одна лікарня, а не дві. На вулиці Руській, де зараз обласна лікарня, – соматичний корпус, а на вулиці Буковинській, де міська лікарня, – хірургічний, - пояснює Михайло Гнатюк. – Це суттєво спростить процедуру лікування наших маленьких пацієнтів».
У міській дитячій лікарні вже виділили місце, де зможе розташуватися кардіоонкогематологічне відділення. Михайло Гнатюк висловив сподівання, що вже 1 квітня відділення зможе переїхати. Зараз справа за рішенням обласної та міської рад.
«Я рахую, якщо є можливість зробити щось добре для дітей, то це треба робити», - додає Михайло Гнатюк.
Авторка: Ольга КАМСЬКА, ІА АСС
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами