Лікарка-інфекціоніст Чернівецької обласної клінічної лікарні Ольга Кобевко в інтерв`ю Цензор.net розповіла, скільки коштує лікування від коронавірусу та чи є ліки у медустанові.
– Скільки людині потрібно мати коштів для лікування?
– Це все індивідуально й залежить від того, яка у людини супутня патологія, якого віку пацієнт, якого рівня ураження легень. Серед препаратів є й такі, які безкоштовно не передбачено, хоч у протоколах їх прописано. Наприклад, людям доводилося купувати препарат, один флакон якого в середньому коштує 11-12 тисяч. А їх потрібно мінімум чотири.
– Що робити, якщо немає грошей, помирати?
– У нас був випадок, коли родичі пацієнта зверталися до головного лікаря. Їх запевняли, що він такого лікування не потребує, а потім людина померла.
– Не змогли знайти кошти на якийсь препарат?
– Ми не знаємо, чи допоміг би йому цей препарат, і чи вони встигли б його знайти, зараз він у дефіциті. У нас був навіть такий період, коли в аптечних мережах зовсім не було препаратів, які розріджують кров.
Читайте ще: Думка дня: Ольга Кобевко про запровадження карантину вихідного дня
– В аптеках може бути все, що завгодно, вони приватні. Чому цього немає у лікарнях, мені не зрозуміло, якщо передбачено протоколом. Невже не можна організувати безперебійні постачання?
– Найкращий варіант – закупівлі за списками тих потреб, які подають лікарі. Так спрацювали у міській лікарні, де я також працюю. Ще в березні ми подали списки препаратів, які потрібні, і вони періодично їх докуповують. І перебоїв немає.
А в обласній лікарні ситуація інша. У нас усі лікарі лікувалися своїм коштом. Були такі ситуації, коли заходиш у палату, а тобі показують статтю в газеті про те, що в ОДА сказали, що лікування безкоштовне. І людина питає, чому в неї такий дорогий список ліків. Я мушу сідати і пояснювати: «Цих ліків немає, не закупили, а якщо впродовж цієї доби я вам не допоможу, може бути погіршення».
– Ви кажете, що певні ліки в дефіциті. А де їх шукати, якщо людині вони потрібні найближчої доби?
– У мене було чергування вночі, коли не могли знайти жодного препарата, який розріджує кров. При цьому одночасно поступило 6 пацієнтів. Родич одного з них поїхав по аптеках, і я попросила, щоб він одразу мене набрав, якщо десь знайде. Він знайшов, дав трубку аптекарю – і я забронювала все, що в них було. Потім ще один з родичів поїхав і викупив на всіх. Жахлива ніч була.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами