Найбільш заразний штам коронавірусу «Дельта» впевнено розгулює світом. Цей штам циркулює вже у 111 країнах, його виявили і у нас, на Закарпатті. Наявність цього штаму у двох закарпатців підтвердили в Європейській лабораторі. Тож можна вважати, що «Дельта» вже добралась до українців. Та чи призведе це до нової хвилі коронавірусу в Україні? Коли може статись спалах COVID-19 серед нашого населення і як лікуватимуть від «мутанта» у вітчизняних лікарнях? Про це розповіла в інтерв`ю ТСН Ольга Кобевко, лікарка-інфекціоністка Чернівецької обласної лікарні, пише ІА АСС.
- Ольго Петрівно, чи може чергова хвиля коронавірусу оминути Україну?
- Звичайно, ми зараз трішки розслабились, тому що мало пацієнтів, мало інфікованих. Але ми повинні розуміти, що потрібно бути готовими. Так само, як ми зустрічали пандемію з перших днів - ми мали велику фору, бо ми пізніше вступили в пандемію, ніж інші країни, але виявилися абсолютно неготовими. Ми не мали ні кисню, ні засобів захисту, ні резерву медиків, знищені лабораторії і все інше. Тому зараз цей час потрібно було використати тільки для того, щоб підготуватись до будь-яких інших можливих хвиль.
- Зараз у багатьох країнах світу, зокрема і в Росії, яка є територіально близькою до нас, штам «Дельта» призвів до нових спалахів інфікування. Чи докотиться до нас ця хвиля захворювання?
- Є велика проблема, що у нас в Україні немає діагностики. У нас просто немає можливості діагностувати «Дельту» чи будь-який інший штам. Просто для цього ми не маємо певного оснащення. Тому говорити, чи це «Дельта», чи ні, ми не можемо. Але скажу, що так, як бачимо, що у нас фіксують деякі зразки, як «Дельту», тобто є епіданамнез, який пов'язаний з Росією, чи з іншими поїздками. Але по самій клініці, по самому лікуванню для нас нічого не змінюється. Ми тільки чекаємо якихось досліджень закордонних науковців, щоб зрозуміти, чи потрібно буде щось змінювати саме в лікуванні. Тому що, як в наданні допомоги, так і в лікуванні для нас абсолютно нічого не змінюється.
- Зараз від медиків можна почути різні прогнози щодо того, коли станеться новий спалах коронавірусу в Україні. На Вашу думку, коли хвиля COVID-19 може накрити нас?
- Абсолютно неможливо говорити про ці речі, бо на основі чого ми будемо робити висновки, що це (спричинено. - Ред) саме «Дельтою», чи не «Дельтою». Дійсно, хвиля збільшення кількості інфікованих може з'явитись, так, як у нас було на Буковині, так само і цього року може бути будь-де. Тому що інша частина України не мала такої кількості інфікованих, як ми мали в серпні (2020 року. - Ред), бо це було пов'язано з тим, що у нас після 12 липня починається великий сезон весіль, святкувань і просто були дуже масові заходи. І це саме, ймовірно, може бути на Буковині і зараз. Тому все залежить від особливості регіону і потрібно бути просто готовими до цього.
- Якщо хвиля коронавірусу таки здійметься в Україні, то якою вона буде? Сильнішою, чи все ж слабшою за попередні?
- Ми також не знаємо. Якщо говорити про штам «Дельта», то науковці світу заявляють про те, що хворіє багато молоді і дуже складно переносять старші, а ми не можемо зараз говорити щось, бо у нас дуже низький відсоток вакцинованих людей. І єдина надія і можливість, яка у нас була - це вакцинація. Якщо вона може навіть не вберегти від інфікування, то може попередити важкий перебіг. І були такі сподівання, що ми будемо мати до літа велику кількість вакцинованих людей, що дозволить нам думати про те, що ми не будемо мати так багато ускладнень і такий високий рівень летальніості, як під час інших хвиль. Тому не можу щось сказати, будемо сподіватись, що у нас будуть наростати темпи вакцинації.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами