Оскільки Буковинський державний медичний університет є учасником трьох проектів програми Еразмус, студенти маєють можливість навчатися в трьох європейських університетах: Університеті м. Фоджа (Італія), Університеті Аристотеля в Салоніках (Греція) та Університеті ім. Поля Сабат’є м. Тулуза (Франція).
З 1 березня до Франції на 4-місячне навчання поїхали Інна Маниліч та Анна Григоряк, студентки 5 курсу медичного факультету № 1. Дівчата кажуть: навчальний процес у Франції побудований інакше, ніж в Україні. Зокрема, робочий день студента-медика поділяється на дві частини: з 08:30 до 12:30 студенти проходять практику в лікарні, а після обіду слухають лекції в приміщенні самого університету.
Цікаво, що лекції не обмежені у часі й зазвичай тривають від 2 до 4 годин. Студенти наперед знають тему лекції, ознайомлюються з нею, а лектор безпосередньо на самій лекції пояснює найбільш незрозумілі аспекти, відповідаючи на питання студентів.
Читайте ще: Робота студентки БДМУ – в трійці лідерів наукового конгресу в Словенії
- Такий підхід до читання лекцій не тільки спонукає до самостійного вивчення матеріалу, але і перетворює зазвичай «нудні» лекції у цікаві дискусії, - ділиться враженнями Інна Маниліч.
Навчання відбувається за системою циклів. Першим циклом, який пройшли наші студентки в Університеті ім. Поля Сабат’є, стала кардіологія.
- Нас направили у змішаній міні-групі до кардіологічного відділення Університетської лікарні, де ми працювали під пильним наглядом лікаря-інтерна та лікаря або професора. Ми мали можливість спілкуватися з пацієнтами, вели їх історії хвороб, робили ЕКГ, спостерігали за оперативними втручаннями, - розповідає Анна Григоряк. - Наприкінці циклу складали усний іспит, який приймав професор університету.
Вам буде цікаво: 37 майстер-класів і півтори тисячі учасників: Міжнародний конгрес у БДМУ
Для іноземних студентів, які навчаються в університеті за грантовими програмами, щодня проводять безкоштовні двогодинні заняття з удосконалення володіння французькою мовою. Студенти відчувають величезну підтримку з боку професорів, лекторів, лікарів-інтернів та своїх місцевих однокурсників, які завжди з радістю допомагають у вирішенні будь-яких питань.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами