Карантин – це не канікули. Чернівецькі активісти знайшли собі зайнятість та згуртували волонтерів. Вирішили: будуть шити та рятувати медиків, поки ті рятують буковинців.
"Прочитала у Фейсбуці про таку ініціативу. Подумала, чого б не спробувати, час є, з користю проведу його, зроблю щось вартісне. Взяли взірці. Лікарі затвердили. У нас кожен робить щось своє", - розповідає швачка Лілія Видиш.
Заклик допомогти медикам надійшов від місцевої активістки Наталії Фрунзе. Лікарі – це передова вірусного фронту, розповідає громадська діячка, то хоча б найнеобхіднішим вони мусять бути забезпечені.
"Долучились підприємці, меценати, давали по 2-3 тис грн., ми зібрали 40 тис. грн. Я взяла взірець протичумного костюму у лікарні, лікарі сказали, що змінити, аби було краще. Бахіли вищі, нарукавники, шапки", - говорить Наталя Фрунзе.
На її заклик відгукнулось зо два десятки швачок та майстрів. Закупили понад 3 км тканини, пошили півтори сотні комплектів, ще стільки ж – у планах. І так уже 15-ий день.
"Халати подобається мені шити, це легко. 10 хвилин - і готово. Рівна строчка і пішов. Шила до цього весільні сукні, все вмію шити, цим займаюсь 17 років", - розказує швачка Олена Клебан.
Бригадним методом працювали і у Вищому профучилищі №3. Використали два рулони (150 м) тканини, пошили 50 костюмів багаторазового використання. Майстри використовують спеціальний матеріал – спанбонд.
Ламінований спанбонд – на бахіли, бо не промокає. На комбінезон – використовують плащовку, водовідштовхуючу.
Читати: Медики Чернівців розповіли про нові симптоми коронавірусу
"До цього ми шили сукні весільні, спершу стрес був, коли переходили на іншу спеціалізацію, але звикли, не так складно виявилось", - говорить швачка Галина Продан.
Щодня активісти звозять кожен елемент та складають у комплекти. Потім передають у медичні заклади районів, області, дитячі лікарні. Ось свіжа порція подарунків – двадцять пакетів захисних костюмів для відділення дитячої реанімації у Чернівцях.
"Вони нам потрібні, часом є виклик, і ми не знаємо статус новонародженого, куди ми їдемо. Ці костюми захищають персонал. Нас забезпечують захистом в певній мірі, але додатковий захист не буває зайвим", - коментує Олексій Козьма, заввідділенням інтенсивної терапії новонароджених Чернівецької обласної дитячої лікарні.
З Харкова уже везуть нову партію тканини. Тому роботи з пошиття костюмів не припиняються. Волонтери кажуть, працюватимуть не скільки зможуть, а скільки буде потрібно.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами