Як розповіла у коментарі Медіа агентству АСС Наталія Гончарова, заступниця директора комунального підприємства, у парку Жовтневому виконувалися роботи з обрізування та омолодження тополь, які розташовані вздовж центральної пішохідної зони. Як стало відомо, неодноразово з цих дерев відламувалося та падало гілля.
«Тополя пірамідальна є швидкорослим деревом, а відповідно, термін його життя, зазвичай складає не більше 50-60 років в міських умовах з урахуванням антропогенного навантаження, а далі поступово, дерево починає всихати. При відмиранні дерева, ламкі гілки стають аварійними. Враховуючи, що дерева розташовані на центральній пішохідній зоні, а також вздовж посадок розташовано 2 дитячих майданчики, то для створення безпечних умов відвідувачів парку, оскільки вже були випадки падіння великих гілок, та для подовження життя дерев, була необхідність виконати обрізування на омолодження», - розповіла посадовиця.
Отримуйте новини в Telegram
Роботи проводились відповідно до Правил утримання зелених насаджень в населених пунктах України, затверджених Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, зазначила Наталія Гончарова.
Омолоджувальне обрізання комунальники виконують лише на деревах, які добре це переносять, вершини яких почали всихати, а ріст пагонів припинився. При цьому фахівці Тресту максимально вкорочують (на 1/2 - 3/4 загальної довжини) старі гілки, залишаючи, якщо це можливо, одну - дві гілки другого порядку.
«Загалом тополі - швидкорослі дерева, за рік їхній приріст складає близько 35 см. Вони здатні до активної фітосанації ґрунту, вбирають землеруйнівні речовини з навколишнього середовища та покращують його якість. Ці дерева борються з забрудненням повітря, поглинають шкідливі сполуки.Також тополі виділяють більше кисню, ніж хвойні породи дерев, вони можуть щодня виробляти об'єм кисню, який забезпечить чотирьох дорослих людей.Саме це робить їх цінним деревом для озеленення міст. Для поглинання з повітря пилу, газів та шкідливих домішок рекомендовано садити тополі біля доріг», - каже Наталія Гончарова.
Тополя, це дводомна рослина. На деревах чоловічого роду утворюються пильники, які виділяють пилок, а на жіночих – насіння з пухом, роз'яснює заступниця директора комунального підприємства:
«Волосоподібні придатки на пуху, вбирають на себе дрібні пилові часточки та пилок інших рослин, які можуть сприяти розвитку алергічних реакцій. Проте, саме по собі дерево, не є шкідливим і не впливає на стан людини».
Згідно з постановою Кабміну про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах обстеження зелених насаджень проводиться комісійно. Після надходження заяви про аварійний стан зелених насаджень, компетентний орган утворює комісію з питань визначення стану зелених насаджень, за результатом формується акт обстеження, де вказується стан зелених насаджень.
«Трест зеленого господарства не є компетентним органом, а лише профільне комунальне підприємство, яке входить до складу комісії, тому самостійне визначення стану дерева не може бути підставою для його видалення. Проте, багато років, в парку не проводились роботи з очищення від аварійних та сухостійних дерев, тому при комісійному обстеженні, з обов’язковим залученням до складу комісії, фахівців управління екології, було виявлено значну кількість вже сухих, відмерлих дерев, про що було складено відповідний акт комісійного обстеження, на підставі якого, було видано ордер на видалення», - пояснює посадовиця.
Дивіться нас на YouTube
Засохле дерево стає більш крихким і менш стійким до вітрів, опадів та інших зовнішніх впливів. А це своєю чергою може підвищити ймовірність того, що дерево може впасти та завдати шкоди навколишнім об’єктам та людям. Засохлі дерева можуть залучати шкідників, наприклад, короїда, та хвороби, які можуть перейти на здорові рослини поблизу, що згодом також спричинить і їхнє всихання. Мертві дерева можуть стати джерелом ерозії ґрунту та змін у місцевій екосистемі, можуть вплинути на живлення ґрунту та доступ до водних ресурсів.
Окрім сухих дерев у центральному парку ім. Шевченка є й аварійні та такі, що потребують догляду. Тому в таких випадках комунальники прибирають «парусність» дерева, роблять легшою крону, видаляють сухі гілки. Більшість дерев після такої чистки здатні відновитися, зауважує Наталія Гончарова:
«Оскільки дерева – це легені міста, для максимального збереження зелених насаджень парків, Трестом виконуються роботи з догляду за зеленими насадженнями, зокрема санітарна обрізка дерев, обрізування сухих та аварійних гілок».
Як повідомила заступниця директора Тресту зеленого господарства та ПЗР, замовником робіт з висадки зелених насаджень – є департамент інфраструктури та благоустрою, а відповідальним за відновлення елементів благоустрою – є дирекція парку. Також із враховуванням того, що парк ім. Шевченка є об’єктом природно-заповідного фонду - додаткове погодження на висадку нових зелених насаджень дає екологічна інспекція карпатського округу.
Своєю чергою фахівці Тресту щороку подають пропозиції щодо висадки зелених насаджень і поступово та частково такі ідеї реалізуються, каже посадовиця.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами