Про це в.о. голови Чернівецької ОДА написав на своїй сторінці у Фейсбук.
"З метою забезпечення прозорості у сфері інфраструктури у Чернівецькій області та з метою запровадження міжнародних стандартів Ініціативи CoST для забезпечення підзвітності та відкритого доступу до інформації під час будівництва об’єктів інфраструктури у тому числі й будівництва доріг за публічні кошти, передбачених Планом дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2018 - 2020 роках, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15.12.2018 р. № 1088-р, Чернівецька обласна державна адміністрація приєднається до Ініціативи CoST (Infrastructure Transparency Initiative)" - йдеться у повідомленні.
У 2016 році Міністерство інфраструктури України розпочало активну співпрацю з даною ініціативою та впровадження міжнародних стандартів із розкриття інформації (CoST IDS - Infrastructure Data Standart).
Лише протягом 2016-2017 рр. було відкрито більше 1000 контрактів з реконструкції доріг державного значення, опубліковано 4 верифікаційні звіти та надано рекомендації щодо усунення ризиків неефективного управління у дорожній галузі. З лютого 2018 р. запроваджено портал відкритих даних, де можна знайти дані про будівництво інфраструктурних проектів, доріг, електростанцій, водопровідних систем.
Нагадаємо, на Буковині чиновників звинувачують у крадіжці 4,5 млн. грн. з ремонту доріг.
На думку міністра Володимира Омеляна "головна мета порталу - вільний доступ громадян, бізнесу та закупівельних організацій щодо проведення ремонтних робіт, усунення аварійних ділянок та обмежень руху, прогресу виконаних робіт. Це приклад належної практики управління в дорожньому секторі".
"Підтримую рекомендації Міністерства інфраструктури України у повному обсязі. Для місцевої виконавчої влади та особисто для мене це перш за все:
забезпечення прозорості та підзвітності використання публічних коштів;
можливість онлайн моніторингу в умовах XXI століття виконання інфраструктурних проектів,
проведення верифікації розкритих даних незалежними професійними інженерами із складанням відповідних звітів разом з звітами візуального обстеження об'єктів;
аналіз закупівель.
Ціную партнерські стосунки з громадськістю та підтримую ефективні інструменти громадського контролю за діяльністю влади. Саме такі платформи у цивілізовано світі дієві. Можна ухвалювати десятки звернень чи робити сотні заяв, а можна робити свою роботу, знайти партнерів, демонструвати постійно особисту відкритість та прозорість у використанні коштів. Особливо, це важливо в умовах децентралізації управління дорожнім господарством та передачі доріг місцевого значення в управління місцевій владі. Зрештою, синергія усіх зусиль має дати результат" - зазначає Михайло Павлюк.
Тому в.о. голови Чернівецької ОДА обіцяє вже найближчим часом запросити партнерів до Чернівецької області та підписати меморандум про взаєморозуміння між Національним Секретаріатом Ініціативи CoST, Чернівецькою обласною державною адміністрацією та Transparency International Україна.
Пропонує Михайло Павлюк в інтересах громади запровадити таку практику і в Чернівцях.
Читати ще: Буковинські нардепи звернулися до Омеляна щодо ремонту вул. Хотинської в Чернівцях.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами