Управлінням Державної служби якості освіти у Чернівецькій області спільно з поліцейськми та працівниками СБУ проведено міжвідомчу нараду з керівниками освітніх закладів.
Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на УДСЯО.
Тема проявів булінгу, вербування та тероризму серед дітей і молоді – важливе завдання заради збереження життя й здоровʼя учнів та посилення обороноздатності Уукраїни.
Узагальнені результати оцінювання безпечності освітнього середовища за наслідками останніх проведених в області девʼяти інституційних аудитів ЗЗСО показали, що:
- не забезпечено питний режим у 22 % закладів освіти,
- не облаштовано санітарні вузли для учнів (окремо для хлопців, окремо для дівчат) - 22%,
- потерпали від булінгу 283 респонденти-учні, що становить третину від загальної кількості опитаних,
- ставали жертвами психологічного насильства 94 респонденти (17%).
«Комфортність освітнього середовища, дотримання санітарних умов впливає на настрій, внутрішній стан та поведінку дітей. Недотримання вимог призводить часто до агресії, тому задоволення базових фізіологічних потреб дитини - визначальна характеристика безпечності та комфортності освітнього середовища, відтак, чинник запобігання булінгу (цькування)», - зазначила Оксана Михайлівна, начальник управління Державної служби якості освіти у Чернівецькій області.
Упродовж 2024-2025 років широкого розголосу набули випадки залучення підлітків до вчинення диверсійної діяльності, що здебільшого проявлялося у пошкодженні чи знищенні майна військовослужбовців, об’єктів критичної інфраструктури (релейні шафи, електропідстанції і інше), відділень АТ «Укрпошта», інших адміністративних будівель органів влади. Також неповнолітніх залучають до виготовлення вибухових пристроїв та вчинення терактів, при цьому їх безпосередні виконавці наражають себе на небезпеку та самі стають жертвами.
Поліцейскі та працівники СБУ наголосили про тривожні тенденції та відповідальнітсь за такі вчинки.
Все починажться як «безпечні квести», зокрема маскування диверсійних завдань під виглядом нешкідливих ігор або розваг, створення у підлітків відчуття, що він виконує важливу місію.
Причини, чому підлітки погоджуються - матеріальна вигода, психологічний вплив, шантаж, вплив соцмереж.
Правоохоронці нагадали про відповідальність за вчинені порушення.
За статтею «Державна зрада», - позбавлення волі на 15 років або довічне позбавленням волі, з конфіскацією майна. «Диверсія, вчинена в умовах воєнного стану», - позбавлення волі на 15 років або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна. За умисне знищення або пошкодження майна можна отримати до 10 років позбавлення волі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами