За даними оцінювання експертів в рамках реалізації Програми «ULEAD з Європою» 18 громад Чернівецької області віднесені до територіальних громад з критичним рівнем фінансової спроможності, пише Медіа агентство АСС.
Це Герцаївська, Клішковецька, Кострижівська, Вашковецька (сільська), Банилівська, Сучевенська, Брусницька, Кам’янецька, Конятинська, Лівинецька, Рукшинська, Ставчанська, Усть – Путильська, Чудейська, Боянська, Красноїльська, Острицька, Тарашанська громади.
Для визначення спроможності громад бралося 11 показників, за підсумками виконання місцевих бюджетів у 2023 році: доходи та видатки на 1 мешканця, видатки на утримання апарату управління на 1 мешканця, капітальні видатки на 1 мешканця, рівень дотаційності, частки бюджетних видатків на оплату праці та капітальних видатків інші.
Наші новини є у Facebook
Низький рівень фінансової спроможності мають ще 14 громад: Недобоївська, Тереблеченська, Путильська, Юрковецька, Вашківецька (міська), Волоківська, Кам’янська, Мамалигівська, Неполоковецька, Топорівська, Ванчиковецька, Карапчівська, Петровецька, Селятинська громади.
До громад з високим рівнем спроможності віднесено: Чернівецьку, Новодністровську та Вікнянську; до оптимальних: Вижницьку, Хотинську, Берегометську, Веренчанську, Заставнівську, Сокирянську громади.
Усі інші громади Буковини мають задовільний рівень спроможності.
Додамо, як зазначають експерти, ці показники мають слугувати для формування пріоритетів місцевої бюджетної політики, особливо що стосується наповнення дохідної частини місцевих бюджетів, встановлення оптимальних ставок місцевих податків і зборів, завершення інвентаризації майна та земельних ділянок, оновлення грошової оцінки землі тощо.
Зараз ці питання є актуальними з урахуванням того, що Міністерство фінансів України розробило законопроєкт щодо надання додаткових повноважень органам місцевого самоврядування в частині адміністрування місцевих податків і зборів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами