Наразі у Чернівцях 1500 вимушено переселених осіб проживають у приміщеннях шкіл та садків міста, ще тисяча людей проживають у гуртожитках коледжів та вишів міста. Про це сьогодні, 3 червня, розповів мер Чернівців Роман Клічук на пресконференції, пише Медіа агентство АСС.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
«5-6 осіб живуть в одному приміщенні, це дійсно не комфортно. Також в місті є приватні прихистки, благодійні, також є релігійні організації, які прихистили від 50 до 100 людей», - розповів міський голова.
Стало відомо, що на сьогодні місто виділило 10 земельних ділянок для можливого будівництва житла для переселенців. Найбільша земельна ділянка, площею 6 га, знаходиться у мікрорайоні Садгора, зазначив мер.
Міська влада провела переговори та підписала меморандум із європейськими партнерами щодо побудови модульного містечка, на яке 2 західні організації виділили 3 мільйони євро.
«На сьогодні є вже підписаний меморандум з 2 організаціями, які виділили 3 мільйони євро. Але мова йде за зведення модульного містечка. Це будуть пристойні будиночки. Я бачив особисто цей проєкт, в який входять і дитячі майданчики, і магазини. Але максимум містечко розраховане на 300 осіб. Будиночки будуть для трьох-чотирьох людей, на сім’ї», - розповів Роман Клічук.
Місто виділило ділянки для будівництва й іншого житла для вимушено переселених осіб, але поки під питанням залишається фінансування.
«Чи це буде від держави, чи від благодійних структур. Хотілось би щоб це були зручні дво-, триповерхові будинки, але щоб люди жили не в школах і садочках», - зазначив мер Чернівців.
З 1 вересня у місті планують запустити усі школи та садочки. Тому питання розселення переселенців є актуальним та пріоритетним.
Читайте також: Очно навчатимуться лише школи з бомбосховищами: яка ситуація у Чернівцях
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами