Перші крокуси на присадибній ділянці подружжя пенсіонерів з Чернівців з'явилися близько десяти років тому. Вони створили справжній квітковий острів біля свого будинку на вулиці Маршала Катукова, тож подвір'я чернівчан радше нагадує лісову галявину, ніж двір у середмісті.
Земля перед будинком пенсіонерів вкрита шафраном, підсніжниками та білоцвітом весняним. Квіти починають з'являтися на землі разом з першими промінчиками весняного сонця, розповіла ІА АСС сусідка подружжя. Жінка каже, що господарі ретельно доглядають за квітами, вони постійно прибирають присадибну ділянку, де вони ростуть, але в жодному разі не перекопують її.
"Якщо ділянку перекопати, то квіти можуть зникнути. Це лісові квіти і в їхнє життя краще не втручатися", - каже сусідка.
Вона розповіла, що господиня раніше працювала вчителькою, а господар був слюсарем на заводі. Зараз вони обоє на пенсії, мало виходять з дому і піклуються про квіти. За словами сусідки, тут часто зупиняються перехожі, щоб помилуватися крокусами та підсніжниками. Люди фотографуються та роблять селфі і господарі не мають нічого проти такої уваги, лише просять аби не топтали квіти.
"Шафран Гейфеля та галантус, або ж підсніжник - це квіти, які розцвітають ранньою весною. Період їхнього цвітіння дуже короткий. Вони належать до родини лілійних та занесені до Червоної книги. Ці квіти розмножуються цибульками і мені дуже приємно, що зараз у Чернівцях люди все частіше висаджують квіти біля своїх будинків. Адже я проти того, щоб їх зривали у лісі", - розповіла у коментарі ІА АСС Галина Абрам'юк, біолог.
За її словами, якщо зірвати підсніжник, то він проживе у вазі 1,5-2 дні, а крокус лише один день.
Читайте також: Свято квітів та розваг: коли у Реваківцях можуть відкрити тюльпанове поле
Нагадаємо, що підсніжники та шафран - це червонокнижні квіти і за їхнє зривання чи продаж передбачена відповідальність згідно з законом.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами