У Чернівцях за рік можуть збудувати льодову арену: деталі проєкту
Гроші на будівництво льодової арени мають надійти із держбюджету, а Чернівецька міськрада повинна створити в новому приміщенні ДЮСШ для хокею і фігурного катання. У Чернівцях за рік можуть збудувати льодову арену на ділянці землі площею близько одного гектара. Про це під час пресконференції повідомив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук, відповідаючи на запитання кореспондента Медіа агентства АСС.
«Льодова арена – це проєкт, який генерує Офіс Президента. Я спілкувався із президентом Федерації хокею України, він є головним натхненником, який вболіває за реалізацію цього проєкту і він каже, що ми ідемо наступним шляхом. Ми замовили уніфіковані, унітарні моделі і проєкти у скандинавських країнах, які є лідерами цього спорту. І тепер наш проєкт буде реалізований в усіх обласних центрах України. Нам сказали, що земельна ділянка повинна бути близько одного гектара. І на цій ділянці ми посадимо ось цей проєкт льодової арени. Умовою фінансування такої льодової арени є бажання, готовність і гарантії Чернівецької міської ради відкрити ДЮСШ, де будуть навчати хокею і фігурному катанню», - сказав Осачук.
Новий штам COVID-19: чим небезпечний і що про нього відомо
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) кваліфікувала новий штам коронавірусу, який отримав назву «Омікрон» як такий, що викликає занепокоєння. Британські вчені вважають, що новий штам COVID-19 «B.1.1.529» із «надзвичайно великою кількістю» мутацій може викликати нові хвилі захворювань на коронавірус.
Штам містить 32 мутації у спайковому білку, на який націлені більшість вакцин. Вказується, що відповідні мутації можуть вплинути на здатність вірусу інфікувати клітини та поширюватися, а також ускладнюють атаку імунних клітин на патоген. Цей штам коронавірусу вперше виявили на початку листопада органами охорони здоров'я у країнах Південної Африки. Кількість випадків виявлення цього варіанту у хворих COVID-19 збільшується. Наразі випадки нового штаму коронавірусу підтвердили в Австралії, Великій Британії, Німеччині, Італії, Південній Африці, Ботсвані, Бельгії, Гонконзі та Ізраїлі.
Що відомо про новий штам
За словами професора клінічної мікробіології Кембридзького університету Раві Гупти, результати досліджень в його лабораторії показали, що дві мутації у штаму «Омікрон» збільшують інфекційність та знижують розпізнавання антитіл. А директор Інституту генетики Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі Франсуа Баллу припустив, що цей COVID-штам міг розвинутися під час хронічної інфекції у людини з ослабленою імунною системою, можливо, у нелікованого пацієнта із ВІЛ/СНІДом.
На Буковині у ковід-лікарні встановили новий кріоциліндр
Він призначений для збереження та подачі кисню. У Новоселицькій лікарні встановили новий кріоциліндр для збереження та подачі кисню. Він розрахований на 2 тисячі кубічних метрів газу, пише Медіа агентство АСС з посиланням на пресслужбу Чернівецької ОДА.
За словами головного лікаря закладу Валерій Калараш, обладнання дозволить забезпечити безперебійне постачання кисню, котрий наразі дуже потрібен пацієнтам із COVID-19. Як відомо, на початку листопада Уряд виділив Буковині 13 мільйонів гривень на забезпечення лікарень киснем. Ще 10 мільйонів для цих потреб скерували із обласного резервного фонду.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами