Як розповів Медіа агентству АСС директор Департаменту урбаністики та архітектури ЧМР Андрій Тимофійчук, наприкінці 2022 року, в МАФу, що розташований в оновленому сквері поблизу Чернівецького університету, закінчився договір оренди. Проте власник бізнесу ігнорує будь-яку можливість законно врегулювати підстави своєї роботи.
Як відомо, власником МАФу є товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна колективна фірма «Мігро». За даними платформи YouControl, кінцевим бенефіціаром фірми є місцевий бізнесмен Михайло Гросу.
Отримуйте новини в Telegram
«Були договірні відносини між міською радою та фірмою «Мігро». Мета договору оренди - облаштування літнього торгового майданчика. Ми бачимо, що на сьогодні там розташований кіоск. Разом з тим міська рада очікувала закінчення договору оренди, повідомляли «Мігро» про те, що є порушення по договору оренди. Продовжувати співпрацю, укладати на новий термін оренду, міська рада наміру немає.
Проєкт рішення вже підготовлений, але поки, на жаль, в сесійній залі депутатів рішення підтримки ще не знайшло. Разом з тим в Державному реєстрі речових прав право оренди припинене і відповідно інспекція вже декілька місяців намагається знайти власника. Але власник уникає оформлення документів, які б дали нам змогу далі працювати стосовно звільнення локації в сквері від тимчасової споруди», - розповів Андрій Тимофійчук.
Медіа агентство АСС є в Instagram
У міській раді зазначають, що підприємця жодним чином не залучали до благоустрою скверу. Проте після реконструкції громадського простору, потік людей значно збільшився, відповідно локація стала значно вигіднішою бізнесу.
МАФ продовжує роботу попри порушення договору оренди. Проте інспектори не можуть нікого притягнути до відповідальності, адже власник не з’являється ні в Департамент, ні в Інспекцію з благоустрою.
«Потік людей збільшився, коли міська рада реконструювала сквер. Ми підприємця жодним чином не залучали до благоустрою скверу. Міська рада своїми силами робила сквер за позабюджетні кошти. Це хороше прибуткове місце, яке має приносити користь місту, а не ті копійки, які отримує громада зараз.
Наразі ми продаємо розміщення кавомобілів на прозорих конкурсах. Це місце має високу ціну оренди, яку громада могла би отримати за рік користування, а зараз отримує в районі 40 тисяч гривень в рік. Підприємцю комфортно залишатись на попередніх умовах», - зазначив Андрій Тимофійчук.
За словами посадовця, через місяць продовжиться процедура, будуть підготовлені документи на комісію, яка буде розглядати можливість демонтажу. Подальша можливість оренди локації буде розглянута за результатами конкурсу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами