Прокурор, яка веде справу, у судовій залі просила суд призначити підозрюваному запобіжний захід у вигляді застави з покладенням певних обов’язків, пише Медіа агентство АСС.
«Враховуючи тяжкість кримінального правопорушення, в якому підозрюється Артур Мунтян, його майновий стан, його сім’ї, наявність майна, а також суму збитків, яка завдана, - наразі становить 905 248 гривень. Вказана шкода перевищує встановлений граничний розмір застави, який встановлюється при вчиненні особливо тяжкого кримінального правопорушення (744 300 гривень, ред). Тому ми вважаємо, що розмір застави повинен перевищувати 744 300 гривень, але не повинен бути меншим розміру спричинених збитків», - сказала прокурор.
Також прокурор зазначила, що «підозрюваний може переховуватися на території інших держав, може отримати дозвіл на виїзд за кордон під виглядом благодійних цілей, а також може незаконно впливати на інших фігурантів справи».
Адвокат Артура Мунтяна назвав підозру необгрунтованою, зокрема тому, що жодних підписів посадовця на документах не було. Також він запевнив, що Артур Мунтян жодного разу не ховався, прибував на усі виклики слідства та доводитиме свою невинуватість. Відтак, адвокати просили взагалі не обирати підозрюваному запобіжного заходу, або ж призначити мінімальну заставу.
«Враховуючи те, що відсутні будь-які підписи Артура Івановича про отримання автомобілів, те, що ці автомобілі не були йому ввірені, він їх не передавав нікому офіційно, а теж що у документах Італії він зазначається «верифікованою особою адміністрації». Це пояснюється тим, що він був представником від уряду на зустрічах, на яких відкривалися хаби, на який він представляв не ОВА, а всю державу. Він був верифікований, тому можливо є його прізвище. Будь-яких листів, що саме йому треба передати ці авто, наша держава не скеровувала. Думаю, що сторона обвинувачення немає жодних аргументів з цього приводу», - сказав адвокат.
Шевченківський районний суд міста Чернівців призначив Артуру Мунтяну запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 906 тисяч гривень, яку можуть внести підозрюваний або інші юридичні чи фізичні особи.
Також на підозрюваного поклали до 4 липня 2022 року наступні обов'язки:
- прибувати до слідчого прокурора, слідчого судді, суду за першою вимогою.
- не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого прокурора чи суду
- повідомляти про зміну свого місця проживання чи роботи
- утриматися від спілкування з іншими учасниками кримінального провадження
- здати свій паспорт та документи для виїзду за кордон
- носити електронний засіб контролю.
Нагадаємо, Артур Мунтян вперше прокоментував справу про ймовірне розкрадання гумдопомоги.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами