Буковинські пасічники скаржаться, що цьогоріч збирають удвічі менше меду, ніж зазвичай. Якщо раніше одна бджолина сім’я приносила 20 літрів солодкого нектару, то нині – 10.
Пасічник Борис Олександрович із села Вашківці, що на Сокирянщині, - пасічник із 35-річним стажем. Має 190 бджолиних сімей, за якими нині, у сезон, доглядає і вдень, і вночі. Попри ретельний догляд та турботу, скаржиться, що цьогоріч меду мало, як ніколи.
- Усе через нестабільну погоду. Літо досить холодне, дощове, - скаржиться Борис Олександрович. – Через це зібрали дуже мало меду з білої акації. Трохи краща ситуація з медом із липи та різнотрав`я.
Вулики із бджолами Борис Олександрович розмістив у двох селах Сокирянського району. Ще кілька вивіз у Хмельницьку область – на гречані поля. Мед комахи збирають із дикорослих рослин. Хоча цього року солодкого продукту надзвичайно мало, зате він якісний та дуже корисний.
Читайте ще: Будз за 120 гривень, мед за 150, літр вина - за 100. На Петрівському жваво торгуються
- Бджола – ніжна Божа комаха. Її треба вчасно на кочівлю вивозити, збільшувати кормову базу. Адже, якби я всі свої 190 сімей розмістив на одному полі, їм не вистачило би цвіту – і меду було би мало, - пояснює пасічник. – Тому роблю все, що від мене залежить, аби бджоли давали цілющий нектар. Тільки от погодою керувати не можу.
Ціна за літрову баночку меду з різнотрав`я – 140 гривень.
Вам буде цікаво: Аграріїв просять повідомляти бджолярів про хімобробку полів
- Уже кілька років поспіль дуже важко реалізовуємо мед. Тому ціну ставимо оптимальну, - каже Борис Олександрович. – Колеги кажуть, що в людей немає грошей. Якщо раніше запас меду був у кожній хаті, то нині це не всі можуть собі дозволити.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами