Верхівки горіхів без цвіту та листя. Такі фото надіслали ІА АСС мешканці села Чагор. Люди кажуть, дерева пооб`їдали хрущі, яких цього року особливо багато.
Читати ще: Яскравий рододендрон та магнолія. Ботанічний сад у Чернівцях розквітає (ФОТО, ВІДЕО)
В ГУ Держпродспоживслужби Чернівецької області журналістам ІА АСС розповіли, що личинки травневого (у народі – «майського») хруща живляться коренями рослин, спустошуючи посіви – від трав до полуниці, суниць. Пошкоджують навіть дорослі дерева, псують коренеплоди, насіння, сходи й молоді рослини соняшнику та інших технічних культур.
- На території Чернівецької області переважає різновид західного травневого хруща, значно рідше зустрічаються квітневий та червневий. При проведенні осінніх грунтових розкопок найзаселеніші угіддя виявлені в Кіцманському, Новоселицькому, Сторожинецькому та Глибоцькому районах, - каже Олександр Александрюк, керівник ГУ Держпродспоживслужби у Чернівцях.
Затяжна холодна та дощова погода затримала на тиждень вихід жуків з ґрунту, який розпочався на початку травня. Вдень жуки тримаються на деревах, особливо в хмарну погоду, зрідка перелітаючи з одного дерева на інше. Тривалість льоту жуків становить близько 4–6 тижнів. Дорослі комахи (жуки) живляться переважно листям, пошкоджуючи дерева таких порід, як дуб, бук, клен, липа, тополя, ясен, береза та інші. З плодових культур найбільшу перевагу віддають черешні, сливі та вишні, - каже О.Александрюк.
За великої чисельності личинок, хрущів здатні нанести значну шкоду посівам, насадженням сільськогосподарських культур та лісового господарства.
Ефективно захищає обробка насіння цукрових буряків, соняшнику кукурудзи інсектицидами або комбінованими препаратами за типом інкрустації. Бульби картоплі перед висаджуванням в грунт обробляють препаратами Магнум – ДУО, КС 1,0 л/10 л води на 1 т бульб. В період вегетації посадки картоплі та томатів обприскують Рембек, ВГ, 3,0-7,0 кг/га.
При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватися регламентів застосування пестицидів (вказані на упаковці), діючих Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98 та правил техніки безпеки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами