Про це повідомляє прес-служба Чернівецького ОУЛМГ.
Нове місце проживання фазанів фахівці вибирають прискіпливо. Поруч має бути водойма, багаті на рослинність луги, чагарники.
«Такий самий захід провели цієї весни. Незабаром, на початку осені, ще майже 200 фазанів полетять з вольєру на вільні простори Герцаївщини», – каже голова Герцаївського районного осередку УТМР Микола Георгійович Агрігороає.
«Випускаємо птахів з вольєру вже четвертий рік. Хочемо, щоб фазан став повноправним мешканцем герцаївських урочищ, щоб збагачував фауну Буковини. Бачимо, що птахи добре приживаються, і це нас радує», – розповідає єгер районного осередку УТМР Віктор Ілліч Ютіш.
Ще кілька років тому при таксації на Герцаївщині ледь знаходили у дикій природі 20 фазанів. На початку року їх нараховували більше трьох сотень дорослих птахів, без обліку приплоду.
Читайте також: З 15 серпня по 30 вересня в області діє заборона на вилов раків
Вольєрне вирощування мисливського фазана – справа складна, кропітка і фінансово витратна. Першими її інвесторами стали самі мисливці, коли вклали власні заощадження у будівництво вольєру, закупівлю інкубаторів.
Сьогодні у вольєрі Герцаївської УТМР є 70 птахів маточного поголів’я – це його золотий фонд. За досвідом вирощування фазанів сюди їдуть мисливці з інших районів Буковини. Завдяки Герцаївській, Новоселицькій, Вижницькій районним організаціях Українського товариства мисливців та рибалок в Чернівецькі області з кожним роком фазанів стає усе більше.
Полювання на фазанів поки в Герцаївському районі заборонене – так вирішили самі мисливці. Нема ще достатньої кількості цього трофейного птаха. Хіба наступного року відкриють таке полювання, і то тільки на самця.
«Окрім фазанів, буковинські мисливці вирощують у спеціалізованих вольєрах качок, перепілок, зайців, диких кабанів, яких потім випускають в природу і піклуються про них. Це не тільки збільшує кількість звірини на теренах краю, але й покращує генофонд популяцій. Наголошу, що відтворення основних, а також рідкісних мисливських видів тварин і птахів – одна з найважливіших складових ведення мисливського господарства», – зазначає головний спеціаліст відділу лісового господарства та мисливства Чернівецького ОУЛМГ Василь Гав’юк.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами