В Україні на COVID-19 захворіло вже 225 вагітних жінок. Про це під час брифінгу заявила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак, повідомляє ІА АСС з посиланням на УНН.
«Маємо звернути увагу, що дотримання карантину є особливо важливим ще й тому, що в Україні хворіють на коронавірусну інфекцію (хворобу COVID-19 - ред.) не тільки люди похилого віку, але також і вагітні жінки. Що є особливо складною групою пацієнтів, власне - питання материнської смертності: це є надзвичайно серйозний пріоритет, зокрема, Міністерства охорони здоров’я», - сказала Ірина Микичак.
Вона зазначила, що рівень материнської смертності є ознакою спроможності медичної галузі в Україні.
«Серед майже 61 тис. підтверджених випадків коронавірусної інфекції (коронавірусної хвороби COVID-19 - ред.) в Україні зафіксовано коронавірусну інфекцію у 225 вагітних жінок. Це становить 0,4% від усіх захворілих коронавірусною інфекцію (COVID-19 - ред.). Найбільше є вагітних, які страждають на коронавірусну інфекцію - це Рівненська область, місто Київ, Закарпатська область, Київська область, Чернівецька область, Волинська і Тернопільська області», - додала Ірина Микичак.
За її словами, у Рівненській області і місті Києві це 32 випадки.
«За даними обласних лабораторних центрів, за чотири місяці епідемії (пандемії - ред.) було госпіталізовано 92 вагітні із діагнозом "коронавірусна інфекція". Це 41%, власне, від усіх хворих жінок. І 6 жінок перебували на лікуванні, вони були у вкрай важкому стані у відділеннях інтенсивної терапії. На превеликий жаль, ми втратили двох вагітних жінок з діагнозом коронавірусна інфекція», - зазначила Ірина Микичак.
Вона додала, що одна жінка померла в Івано-Франківській області, а друга у Львівській області.
Як повідомила Наталія Гопко, в.о. директора Чернівецького обласного лабораторного центру, на Буковині коронавірусом COVID-19 інфікувалися до 10 вагітних жінок та 695 працівників закладів охорони здоров'я. Вона наголосила, що це не лише медичні працівники, а співробітники, які працюють у різних сферах діяльності закладів.
Читайте наші новини в Instagram
Число вагітних, які підхопили інфекцію, не є критичним, каже Наталія Гопко.
«Ситуація виглядає такою: якщо ми зараз не є областю з найбільшою кількість абсолютних хворих, то на 100 тисяч населення ми залишаємося такою. Тобто якщо у нас найбільше випадків, відповідно у нас найбільше випадків і серед медичних працівників, і серед вагітних. Тобто всі, хто спілкується, має ризики інфікуватися. Це є пропорційність у значенні чисел, але ця кількість не є критичною, хоча слушно буде наголосити на тому, що і вагітним, і всім, хто належить до груп ризику, треба і надалі оберігатися і максимально дистанціюватися у всіх місцях, де можуть перебувати, в тому числі, і хворі люди. І нехай не вводить в оману ситуація, коли на якійсь території тимчасово є менше випадків, ніж на іншій», - зазначає Наталія Гопко.
Як приклад вона навела ситуацію з захворюваністю у районах Чернівецької області.
«Як у нас розвивалася ситуація: певний період часу у нас Кельменецький район був практично чистою зоною, навіть були питання у тому числі від журналістів, чому так. Зараз ми маємо наступне: якщо у березні лідирував за кількість хворих Хотинський район, у квітні - найбільша кількість хворих була у Герцаївському, Глибоцькомиу і знову ж таки у Хотинському районі. Далі - Новоселицький і Кіцманський район у червні. З червня у нас починає лідирувати Путильський район, який був також з доволі незначною кількістю хворих тривалий період часу. За останні 7 днів ми відмічаємо захворюваність у Кельменецькому районі, який після Путили зараз має другу рейтингову позицію. Тобто немає вводити в оману оце таке благополуччя, яке пов’язане з реєстрацією більшої, чи меншої кількості випадків кожного дня. Вагітних треба берегти, створювати для них максимально безпечне середовище і це дасть можливість не хворіти, не тільки вагітним. Але й тим хто має ризики важкого перебігу захворювання і ускладнень», - додала Гопко.
Читайте також: Думка дня: Чому осіб, які контактували з хворими на COVID-19, тестують на 14-й день
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами