Замість вчителів – психолог, учасник АТО, фахівець системи безоплатної правової допомоги, священник та медики, а замість традиційних лекцій – спілкування і корисні поради. Незвичні заходи «Школа життя», під час яких навчать надавати першу медичну допомогу і розкажуть, як відстояти свої права та, крім того, розкриють історію України по-новому – старували у Чернівцях.
Проект ініціювала Громадська організація «Крик душі» матерів та дружин військовослужбовців. Голова організації, мати учасника АТО, Ярослава Заліско, зізнається: вже давно плекала мрію проводити патріотичні лекції для дітей та дорослих, які б згуртовували українців, повідомляє регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у чернівецькій області.
Присутніх розділили на групи, а далі з кожною з них працювали різні фахівці. «Червоний хрест» навчав юних буковинців, як надавати першу медичну допомогу. Фахівці системи безоплатної правової допомоги розповіли пацієнтам санаторію, що 2018 рік оголошено Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право»; про права та обов’язки діти дізнались завдяки інформаційним відеороликам, а ще отримали різноманітні буклети на правову тематику. Для багатьох дітей було здивуванням, що кожен з них у разі потреби має право скористатись послугами адвоката, роботу якого оплачує держава. «Ми тішимось, що діти сприйняли цей захід, вони ставили величезну кількість запитань, демонстрували свої таланти, розпитували, чи ми прийдемо знову. Це найкраща подяка за всі зусилля, які кожному організатору заходу довелось докласти», - розповіла комунікатор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Ольга Андріцька.
Разом із психологом Оксаною Мудрою юні пацієнти санаторію не лише малювали, але дізнавалися сенси та значення слова «патріотизм».
На завершення з маленьких паперових сердечок з патріотичними словами діти створили одне велике червоне серце-оберіг, а ще отримали шоколадні смаколики від Громадської організації «Волонтерський рух Буковини».
Надалі у організаторів амбітні плани, вони сподіваються, що проект підтримають представники влади. Інтерактивні уроки планують проводити у різних куточках Буковини і не виключають, що проект «Школа життя» набуде всеукраїнського масштабу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами