Журналісти ІА АСС відвідали ситуаційний відділ Управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП у Чернівецькій області. Іншими словами: це своєрідний пункт, куди сходяться всі дзвінки та відеоінформація з усього краю. Візуально цей кабінет схожий на центр управління польотами: 4 оператори, 6 диспетчерів на чолі з оперативним черговим, у кожного комп’ютери з трьома моніторами, відеостіна з плазмами, куди виводять картинку зі 265 камер спостереження.
"Коли хтось набирає короткий номер 102, дзвіночок адресується конкретному оператору відповідно до розподілу навантаження на кожного з них. Штат складає 20 операторів, щодоби 4 особи заступають на чергування. Кожен з них за зміну приймає до 150 дзвінків, - коментує роботу своїх підлеглих Петро Нігай, начальник служби 102 УОАЗОР ГУНП Чернівецької області. Рекомендований час опрацювання повідомлення до 2 хв. Але у нас такі напрацювання, що ми справляємось до 1 хв. Тобто менше хвилини оператор передає інформацію для організації реагування диспетчеру".
У сусідньому від операторів кабінеті сидять диспетчери. Якраз їм надходить інформація про виклик. Всі дзвінки, зроблені з мобільних терміналів на території Чернівецької області, централізовано опрацьовують саме тут, у Чернівцях на вул. Головній 24. Сюди ж надходять і всі стаціонарні дзвінки з обласного центру. Архіви телефонних розмов зберігаються у базі даних.
Читати: Викрав авто і поїхав до Чернівців: поліція затримала викрадача
"А це вже зал оперативного управління. Найстарший тут оперативний черговий, який керує всіма черговими службами області, і за відсутності керівництва ГУНП приймає рішення, наприклад, введення спеціальних операцій, - розповідає заступник начальника ситуаційного відділу УОАЗОР ГУНП Чернівецької області Олександр Ринжук, - також тут знаходяться помічник оперативного чергового, старший інспектор моніторингу систем електронного контролю (він пильнує за особами, яким за ухвалами суду на руки одягнені кайданки)".
Один диспетчер відповідає за місто, три – за кущові райони області. На відеостіну подається картинка з 265 камер області та міста, 100 з них розумні, які аналізують та зчитують номерні знаки.
"Оператор приймає повідомлення і заповнює карточку 102, карточка відразу надсилається на диспетчерський стіл. Диспетчер бачить це повідомлення, дивиться, де найближчий наряд поліції, аналізує і направляє впродовж 1 хв правоохоронців на місце. Якщо нема вільних екіпажів, диспетчер має право зняти екіпаж з того чи іншого повідомлення менш кримінального і направити на більш кримінальне порушення", - додав Олександр Ринжук.
А ще працює мобільний додаток My Pol. За його допомогою можна робити швидкий виклик поліції, натиснувши кнопку SOS. Також можна оцінювати роботу поліцейського за номером жетону, знаходити найближчі відділення поліції та медичні заклади. Диспетчер визначає місцезнаходження заявника і відправляє найближчий екіпаж поліції.
Автор: Анатолій НИКИФОРЯК
Оператор: Максим ШВАРЦМАН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами