Буковинку Світлану Бляхарську щодня атакують колектори кредитних спілок. Відсотки ростуть щодня. Жінка каже: стала жертвою шахраїв, які обманом взнали персональні дані та у такий спосіб оформили кредити на її ім’я.
"Погасіть кредит, інакше інформація про те, що ви ризикований позичальник, буде передана до виконавчої служби. Терміново пролонгуйте, сплатіть кредит. І так кожен день, кожен день, починаючи з 9 години ранку, і закінчуючи 11-12 година ночі. Я вже просто не беру трубку, в мене нема вже ні фізичного ні морального терпіння. Я вже просто ні їм ні п’ю лиш приймаю ці смс-ки. Вони вже почали дзвонити до мого чоловіка", - розповідає постраждала від шахраїв Світлана Бляхарська.
Все почалось наприкінці жовтня з дзвінка нібито мобільного оператора, що повідомив про блокування sim-карти. Попросили назвати три номери, на які найчастіше телефонувала жінка.
Усі новини є в Telegram
"Дуже скоро до мене прийшла смска від кредитної спілки про необхідність внесення оплати у розмірі чотири тисяч гривень, - додала Світлана. - Далі були ще чотири повідомлення від кредитних спілок про позички. Шахраї чоловіка мого зробили поручителем".
Читати: У Чернівцях поліція фіксує випадки шахрайств з онлайн-кредитами
Таким чином на постраждалу оформили майже 20 тис гривень. Слідчі не побачили правопорушення стосовно жінки.
"У відношенні даної громадянки жодного правопорушення вчинення не було. Однак перевіряється інформація про вчинення кримінального правопорушення по відношенню до кредитної спілки, - коментує Петро Токар, заступник начальника Чернівецького відділу поліції. - Слід з’ясувати, чи укладались будь-які договори, і в першу чергу треба з’ясовувати, чи особа знала про ці договори. Якщо таких відомостей немає, ці події можуть розглядатись, як стаття 358 ККУ – підроблення офіційних документів".
Правозахисники бачать злочин у незаконному доступі та використанні персональних даних. Постраждалій радять, не чекаючи результатів розслідування, писати листи кредиторам.
"Коли ви дізнались, що ваш фінансовий номер телефону був продубльований іншою особою, викрадений умовно. Слід звернутись до банківської установи, до яких ваші банківські дані прив’язані. Якщо вам пред’явлено вимогу в поверненні кредитку, якого ви не брали, рекомендуємо звернутись офіційним листом з приміткою про вручення та зазначити, що зазначених кредитів ви не брали", - пояснює юрист Олеся Туда.
В банку, чиїм мобільним додатком скористались зловмисники для отримання даних Світлани, порадили надійніше захистити свій номер мобільного.
"По-перше клієнт повинен зрозуміти, що його мобільний номер є фінансовим номером для банку. Тому ми все таки рекомендуємо нашим клієнтам користуватись контракним номером , вони більш захищені і закривають шахраям доступ до рахунків. Якщо все таки шахрайська дія відбулась, слід на пам'ять знати гарячу лінію банку, куди одразу потрібно звернутись", -коментує Світлана Литвин, речниця Чернівецької філії Привабанку.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Інші причини, наші кредити прості та дешеві, звяжіться з нами сьогодні. The
Позика вам потрібна, ми можемо оформити будьяку позику, яка буде відповідати вашій
бюджет, що становить лише 3% відсоткової ставки, відповідайте зараз електронною поштою:
Felixalexinvestment22gmail.com