На Хотинщині дві собаки покусали місцевих жителів. У лабораторії підтвердили, що пси були хворі на сказ.
У селі Шилівці скажений собака покусав трьох людей, а в Недобоївцях – шістьох. Усі вони звернулися по допомогу до лікарів. Проте антирабічної вакцини не вистачає, повідомляють Хотинські вісті.
- Для цих людей, які зараз покусані хворими тваринами, вакцини вистачить. Проте, якщо трапляться ще такі випадки, ми не матимемо чим допомогти, - констатує С. Солодкий, районний травматолог. – За 10 років роботи лікарем я вперше бачу таку критичну ситуацію.
- Сказ є смертельним захворюванням. Врятувати життя може лише щеплення. При чому його потрібно розпочати робити не пізніше 10-го дня від укусу, подряпання чи ослинення хворою твариною. Такі щеплення робляться лікарями-травматологами у травмпунктах, - каже Юрій Рандюк, професор, завідувач кафедри інфекційних хвороб та епідеміології БДМУ. - Водночас, існує велика проблема із сироваткою від сказу. Цей препарат має короткий термін придатності, є дороговартісним, а тому фірми, які його виробляють, не завозять його не лише в нашу область, а в Україну в цілому. Таким чином, провести профілактику маємо можливість лише за допомогою вакцини.
Є у цьому питанні і ще одна «підводна течія». Вакцина містить у собі фіксований штам вірусу сказу. Цей штам не може викликати захворювання, але на нього в нашому організмі через 2-3 тижні виробляються антитіла – імунітет.
Імуноглобулін, або сироватка, містить у собі готові антитіла. Тож якщо хвора на сказ тварина вкусила пацієнта у шию, обличчя, кисті рук, існує виражена небезпека того, що вірус буде стрімко рухатися до центральної нервової системи. У такому випадку немає часу чекати, поки виробляться антитіла, необхідно терміново вводити імуноглобулін, який негайно діятиме на вірус. Саме той імуноглобулін, якого наразі в нас немає. Виходить, такі пацієнти – приречені.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами