На території Сокирянського лісового господарства уже посадили декілька дерев горіха чорного. Дерева ростуть разом з грецькими горіхами та дубами, але значно швидше стають вищими та товстішими, пише сайт Сокирянського лісового господарства.
З метою вивчення породи горіха чорного в умовах Північної Бессарабії, насіння цього дерева засіяли у 2013 році у Кельменецькому лісництві.
Тепер для того, щоб пришвидшити час росту горіха чорного на території Чернівецької області, сокирянські лісівники розпочали співпрацю з науковцями Львівського лісотехнічного університету з вирощування дослідних плантацій горіха чорного. Корені саджанців цього дерева обробили штамами спеціальних грибів, які позитивно впливають на ріст рослин та пришвидшують його.
Перша дослідна плантація створюється в Іванівецькому лісництві. Вона складається з двох ділянок, на одній з яких зростатимуть саджанці горіха чорного оброблені грибами (мікоризовані), а на іншій - висадять саджанці горіха чорного без спеціальної обробки.
Читайте також: Рада заборонила суцільну вирубку лісів у Карпатах
Лісівники сподіваються, що дослідження впливу мікоризації на швидкість росту горіха чорного в умовах лісогосподарського виробництва дозволить підтвердити користь цього прийому, ефективність якого підтверджена лабораторно.
Довідково: Горіх чорний - дерево родини горіхових з майже чорною корою, чорнуватим плодом, уродженець Північної Америки. На багатих і свіжих ґрунтах, насамперед в заплаві річки Міссісіпі, він досягає висоти 40-50 метрів, а окремі дерева 60 метрів з діаметром 2 метри. Восени його перисте листя набуває золотисто-жовтого забарвлення і розлога крона починає рідшати. Усі частини дерева містять юглон – сполуку, що пригнічує ріст інших рослин. Оскільки з опалого листя, що розкладається, ця речовина вивільняється в грунт, поруч з чорним горіхом зазвичай виживає небагато видів. Тому з його листя не виготовляють компост.
Горіх чорний - морозостійке дерево, яке має цінну деревину, з якої виготовляють дорогі меблі та дерев’яні частини рушниць. Якраз через цінність деревини (цінніша за дубову) та швидкий ріст (удвічі швидший за дуба), ця деревна порода приваблює лісівників. Хоча ядро цього горіха їстівне, але рідко вживається в їжу через тверду грубу шкаралупу.
Горіх чорний, фото з відкритих джерел
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами