Туреччина, Єгипет та Об’єднані Арабські Емірати - ці країни серед українських заробітчан стають дедалі популярнішими.
Якщо в Польщі нашим пропонують переважно фізично важку роботу, то на Близькому Сході українців чекає сфера розваг і туризму. Тут шукають аніматорів, хостес, офіціантів, пише газета "Експрес". Їх оселяють у готелі, годують, забезпечують доступ до басейну, спортзалу, навiть салону краси - почуваєшся як на курорті, а не на заробітках. Хоча працювати таки доведеться.
Арабська - необов'язкова Знайти роботу на Близькому Сході можна навіть за оголошенням. "Мінімальна зарплата - 400 доларів. Переліт, віза, житло та харчування -- за рахунок роботодавця", - читаю оголошення про роботу в ОАЕ. Компанія з працевлаштування обіцяє допомогти оформити документи. При цьому важливий рівень володіння англійською - він має бути не нижчим за В2. "А от арабська не обов’язкова, - розповідає Вікторія Сіверська, яка працює хостес у готелі в Еміратах.
- Однак, якщо ти знаєш арабську чи російську, тобі гарантована доплата". Робочий день триває 10 - 11 годин, щотижня - два вихіднi, оплачувана відпустка - 29 днів. Користування басейном, сауною та спортзалом абсолютно безплатне. До контракту також входить помешкання у просторих апартаментах, їжа в будь-якій кількості за рахунок готелю та медична страховка. Зарплата хостес - 700 - 1200 доларів на місяць, залежно від статусу готелю. У найбільш завантажені місяці можуть бути премії, тоді зарплата - 1500 доларів щомiсяця.
"Моя робота - зустрічати гостей готелю, говорити з ними, залагоджувати конфлікти. Із нами попередньо працював психолог, який навчив правильно поводитись з представниками різних національностей, аби не спровокувати скандал, - розповідає дівчина. - Адже траплялося, що араби вимагали найкращий номер або безкоштовну вечерю у розкішному ресторані через дрібну помилку в роботі персоналу". Вони п'ють - ти заробляєш
У Туреччині на місця танцівниць та хостес у нічних клубах шукають дівчат від 18 до 33 років, з приємною зовнішністю. Пропонують 1000 доларів за місяць, номер у готелі чи апартаменти, триразове харчування та відвідування салонів краси. Мінімальний контракт - двомісячний. Хостес-моделі в нічних клубах мусять постійно спілкуватися з відвідувачами, а їх зарплата залежить від кількості замовленого алкоголю під час розмови. Обов’язковим є володіння англійською мовою.
"Працювали ми з восьмої вечора до п’ятої ранку, жили в орендованих будинках по 4 - 6 людей у кімнаті, - розповідає 24-річна Олена Пилипів, що працювала в ізмірському клубі. - Дуже важливо було мати елегантний вигляд. Для цього всіх дівчат забезпечували перукарями, візажистами та майстрами манікюру". "Є сувора заборона на інтимні стосунки з клієнтами. За нами пильно наглядали, - ділиться досвідом Мар’яна Федорчук, танцівниця у столичному турецькому клубі. - Хоча в перші тижні кожен другий чоловік просив номер телефону, запрошував на зустріч поза клубом або навіть пропонував інтим. Це, звісно, неприємно".
Зарплати в Єгипті значно менші, ніж в ОАЕ чи Туреччині. Молодь тут працює аніматорами в готелях. Крім знання іноземних мов, вимагають здати аналіз на ВІЛ-інфекцію. Обов’язки аніматорів - розважати гостей готелю, проводити дискотеки та конкурси на пляжах. Вони також виконують танцювальні номери ввечері. А потім до третьої години ночі танцюють разом з відпочивальниками. "Нам заборонено говорити про політику та релігію, розповідати про зарплатню, носити відкрите взуття та користуватися басейном, - розповідає Ольга Луцик, аніматор у готелі Шарм-еш-Шейха. - В морі можна купатися лише у вихідний. Дуже важко працювати в спеку з десятої ранку до третьої години ночі".
Є також вакансії для гідів, що зустрічають туристів у аеропорту, допомагають донести багаж до автобуса, супроводжують на екскурсіях. Їм платять до 450 доларів на місяць.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами