В програмі "Суть Речей" на Радіо "Станція" гості студії Тетяна Лебухорська заступник голови "Буковинської агенції регіонального розвитку" та Жан Побе, засновник і координатор формації ДЗЕСТРА розповіли, що після "Майстерні міста" дійшли до висновку, що Театральну площу в Чернівцях взагалі варто перекрити для руху транспорту.
Жан Побе: Я б хотів ще згадати практичну заслугу Майстерні міста, про її фізичне розташування. Вона знаходиться на Театральній площі і вона перекривала рух по цій площі автомобілів. І так само про Театральну площу вже давно всі говорять, що там треба перекрити рух і можна якимось чином там по-іншому використовувати простір, бо там немає будинків, в яких живуть люди, там паркуються відвідувачі закладів. Це той випадок, коли від її перекриття ніхто не втрачає.
Читати ще: Дві думки. Велодоріжки зробити безпосередньо на проспекті Незалежності чи на тротуарах. Як краще?
Людмила Григорчук: А що це дасть?
Жан Побе:По-перше, там можна було б розширити сам громадський простір. Використовувати дорогу для пішоходів, щоб там просто сидіти, поставити, можливо, вуличні меблі, чи розширити тераси кав’ярень, можливо, нові кав’ярні. Якщо поглянути на Чернівці, то неможливо десь сісти під відкритим небом, коли хороша погода, і це дуже дивно, бо нам треба залазити або в ці такі павільйони, які монтують на літній час, або в самій кав’ярні. А просто на вулиці посидіти – це неможливо у нас. Тому Майстерня міста, її конструкція, є таким тестом для того, чи можна перекривати, чи щось втрачає місто від того, що втрачає цю парковку в центрі міста. Чи нічого не втрачає. Я думаю, що відповідні служби мали би прийняти якісь рішення, щоб таки перекрити там рух.
Нагадаємо, "Майстерня міста" проходила в Чернівцях 8 днів
Тетяна Лебухорська: Можна написати петицію, можна написати звернення на голову міського, можна написати до комісії з організації дорожнього руху, вона мала би більшість питань вирішувати, але були питання в районі Театральної площі, там кафе за театром, досить було зацікавленості одного з депутатів – і вулицю перекрили. Такі питання в мене викликають позитив. Це справді великий результат Майстерні міста. Ми робили минулого року пробний варіант, ми перекривали всю Театральну площу і перекривали на один день, ми не ставили таких великих конструкцій, але були закриті вулиці вздовж Театральної площі і навіть, коли там не було жодного заходу, всі люди йшли по дорозі, ніхто не йшов по тротуару, людям потрібен простірдля пішої ходьби, для звичайного відпочинку, але з іншого боку, знову ж таки, є багато людей, які проти цього. Але для чого потрібні пішохідні зони і хто цим може скористатися? Дуже багато є доказів того, що пішохідна зона – це класне місце для розвитку бізнесу, це ми бачимо на вулиці Кобилянської. Там напевне вже не залишилося вільних приміщень, вся вулиця всипана закладами громадського харчування, магазинами, комерційними закладами і хтось знає, а хтось здогадується, що вартість комерційної нерухомості надзвичайно висока на вулиці Кобилянської. Пішохідні зони – це величезний потенціал для розвитку бізнесу, а це потенціал для наповнення бюджету міста. В цілому, в загальному – це величезний розвиток. Хотілося б, щоб таких територій, таких просторів пішохідних було в місті більше.
Вам буде цікаво: Програма до дня Міста, яке відзначатимемо 1-2 жовтня (ОФІЦІЙНО)
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами