Тротуари та проїжджа частина багатьох другорядних вулиць залишаються серйозним випробуванням на шляху чернівчан до їхніх робочих місць та інших пунктів призначення. Якщо головні вулиці, якими рухається громадський транспорт посипані, то вже навіть прилеглі до них – суцільна ковзанка.
Міжбудинкові проїзди Герцена, Кочубея, Залозецького та Комарова, Маяковського, Лермонтова, Пушкіна, Саксаганського, Фастівська, Руська, 219, Верхня Калічанка, бульвар Героїв Крут, Комарова, Полєтаєва, Південно-Кільцева – не посипані вулиці, які вказали нам наші читачі у коментарях.
«Була свідком, як на вулиці Лібкнехта автомобіль через ожеледицю мало не збив літню жінку. Водій не міг загальмувати, а жінка посеред дороги опинилася на слизькому покритті, з якого не могла рушити ні кроку. Водій дивом оминув жінку, мало не зачепивши її», - розповіла в повідомленні ІА «АСС» чернівчанка Ірина.
Читайте також: Тротуари посипають, але лише пообіді: як пішоходи дістаються до роботи вранці
Крім того, за словами пані Ірини, літня жінка на її очах впала неподалік площі Пресвятої Марії. Очевидці певні - без травм не обійшлося. Хотіли викликати «швидку». На щастя, їй допомогли підвестися і медичної допомоги не знадобилося.
"Загалом, від ранку у нашому небагатолюдному мікрорайоні була свідком вже кількох падінь. Що ж коїться там, де людей значно більше, боюся навіть уявити. Ми зверталися до комунальників, тому що ходити вулицями, розташованими між Шкільною до Сагайдачного, неможливо. А це ж безпосередній центр міста", - каже пані Ірина.
У свою чергу, комунальники розповіли журналістові ІА «АСС» про те, що територією їхньої відповідальності є лише головні вулиці міста, якими їздить громадський транспорт.
«Все, що стосується нашої компетенції, ми виконуємо – основні дороги посипані. Другорядні вулиці, тобто прилеглі до головних, міжбудинкові проїзди тощо – територія обслуговування управительських компаній, ЖРЕПів та ОСББ», - каже директор КП «МіськШЕП» Едуард Дущак.
Проте, за словами Е. Дущака, після великої кількості скарг чернівчан та звернень управителів, які не встигають поратися з такими обсягами роботи, від сьогодні розпочали й посипку другорядних вулиць.
«Хоча мушу зауважити: ми також не маємо змоги посипати другорядні вулиці в повному обсязі. Кількість інертних матеріалів для посипання нам виділяють лише для основних вулиць міста. Якщо ми посипатимемо все місто, нам не вистачить матеріалів. Наразі ми використали 1,5 тонни піщаної суміші та 820 тонн солі. Тому, в першу чергу, другорядні вулиці повинні посипати управителі», - заявив Едуард Дущак.
Також очільник міськШЕПу радить чернівчанам долучатися до Viber-спільноти "Дорожна ситуація Чернівців" та дописувати про проблемні ділянки міста. Комунальники реагують на такі звернення та намагаються усунути проблеми на вказаних ділянках.
Управителі ж запевняють журналістів, що працюють безперервно та не отримували скарг від мешканців.
«Не знаю, хто вам скаржився, ми жодної скарги не отримували. Наші працівники працюють з 6 – 8 ранку. Якщо є потреба, всипаємо кілька разів на день», - запевнила ІА «АСС» уповноважена особа управительської компанії «Вайт Лаіонс» Мирослава Головатюк.
Чернівчани з такими твердженнями відповідальних служб не згідні…
"Чехова....слів немає", - Олег Тулевський, допис у спільноті "СтопХам".
«Шановні господарники. Прошу пардон, що турбую Вас з приводу таких дрібниць, але, можливо, хтось може сказати, коли можна буде використовувати вулиці району Верхня Калічанка для руху, а не тільки як ковзанку», - обурюються у спільноті «СтопХам» у Facebook користувачка Svitlana Melnychuk.
«Вчора послизнувся та впав на спину. Згадав дитинство – лежу на слизькому тротуарі та дивлюся в небо. Поперек досі болить», - написав користувач соцмереж Максим.
«Не всі такі погані! На вулиці Кафедральній двірник прочищав тротуар цілий день, відбив налипання льоду. Ця людина працює завжди старанно і по цьому тротуару можна ходити. Шкода, що таких мало», - зазначила в коментарях Алена Оле.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами