Екологи заспокоюють: їх не варто боятися. А лікарі застерігають: якщо змія вкусила, негайно викликайте швидку!
Про це пише ІА АСС із посиланням на «Хотинській вісті».
Як повідомила виданню мешканка Млинків Лілія Венгер, її матір цієї суботи на їхньому обійсті знайшла кладку яєць, а в неділю такий же «скарб» вона відкопала у гнойовій купі. Жінка з жахом розповідає, що мало не щодня їм доводиться вбивати на подвір’ї плазунів.
«Боюся випускати на вулицю дітей. Чи можна взагалі якось позбутися нашестя плазунів?», – запитує багатодітна матір.
Дивіться нас на YouTube
Як зазначає начальниця відділу еколого-освітньої роботи НПП «Хотинський» Ірина Козачок, випадки, коли змії оселяються поруч людських осель, і справді почастішали. Збільшення їх чисельності у нашому краї зумовлене спекою, вологою і надмірною кількістю корму.
– Таке сусідство комфортним не назвеш, – каже Ірина. – У нашій місцевості можна натрапити на гадюку звичайну, котра є отруйною, мідянку, полоза, вужа звичайного та водяного.
Гадюки нашої місцевості мають одну цікаву особливість – вони «економні»: при нападі впорскують у свою жертву не повну порцію отрути. Тому укус гадюки, зазвичай, не є смертельним і лише в окремих випадках може призвести до летального наслідку. Небезпечно це для дітей, людей похилого віку та зі зниженим імунітетом.
Читайте також: На горі Томнатик змія вкусила дитину
Як наголосила Ірина Козачок, при зустрічі із плазуном головне – не панікувати.
– Що ж стосується знайдених жителькою Млинків гнізд з яйцями, то, ймовірно, їх залишили вужі. Зазвичай вони розмножуються таким чином, що відкладають по 20-40 яєць у купи органіки – листя, тирсу, яка гниє, і це тепло інкубує їх, – пояснює науковець.
– Варто знати, що після укусу вужа на тілі залишиться знак у вигляді невеличкої дуги від безлічі зубчиків. Якщо ж укусила гадюка, кровоточитимуть сліди на відстані 1-1,5 см від двох отруйних зубів.
– Розчистіть своє подвір’я від заростей, непотребу, харчових відходів, які приваблюють гризунів, а ті в свою чергу ваблять плазунів, – радить фахівець.
Часто селяни відлякують вужів та гадюк з допомогою гасу, запах якого ті не переносять. Але цей варіант відрізняється підвищеним ризиком пожеж. Підійдуть прянощі, розсипані по периметру подвір’я або висаджування пряних і пахучих трав (часник, гірчиця, м’ята), а також вітряні дзвіночки чи ультразвукові відлякувачі змій, – зазначає Ірина Козачок.
Головний лікар КНП «Клішковецький центр ПМСД» Олександр Фуркал наголошує, що в разі зміїного укусу потрібно якнайшвидше потрапити до лікарні вторинного чи третинного рівня й отримати фахову допомогу, де за потреби введуть протизміїну сироватку. Адже це небезпечно саме ускладненнями, що можуть виникнути після укусів.
Не намагайтесь обробляти рану додатково. Не припікайте її та не прикладайте лід. Не накладайте джгут. Це протипоказано через численні ускладнення при його застосуванні. Не висмоктуйте отруту. Ефективність цієї процедури досить сумнівна. Зокрема обмежена у часі – це потрібно робити не пізніше ніж за 5-7 хвилин з моменту укусу.
Тож на городі, на природі, навіть біля власного будинку, будьте дуже пильними. На плазунів можна наступити, або рухами спровокувати до укусів. Якщо ж таке трапиться – як найменше рухайте ногами та руками, щоб отрута не розповсюджувалася в організмі миттєво, та швидко їдьте до лікарні, – застерігає лікар.
Нагадаємо, за пів року на Буковині зафіксували 6 випадків укусів змій.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами