Корупції найбільше саме у медичній галузі. Про це в програмі «Суть Речей» на Радіо 10 розповіли громадські активісти Наталія Гусак і Сергій Качмарський.
Наталія Гусак: Щодо медичної галузі, то зовсім недавно провели соціологічне дослідження, що українці вказали, що найбільше хабарів вони все ж таки дають у лікарнях. Це навіть не говориться, коли ми раніше говорили про патрульних, суди, податкову, зараз 57% впевнені, що найбільша корупція у медичній сфері. Тут треба зробити певні системні зміни. Десь вони довго будуть робитися. Медичні заклади дуже часто на мільйони закупляють медичних препаратів, а лікарі завжди говорять, що нічого немає. Починаючи від бахіл, закінчуючи системами. Є також питання стосовно заборони реклами лікарських засобів, на це також є попит у населення. А люди не розуміють, чого вони мають саме в ту лабораторію йти, яку вказав лікар, саме це обстеження робити, купувати саме в тій аптеці ті саме ліки. Хоча я розумію також, що у медичних установах, я ніколи не узагальнюю, є насправді лікарі, при яких слово корупція вживати незручно. Але насправді це є проблема. І навіть від того, як розпоряджаються лікарні своїм комунальним майном. Як здаються ці аптеки, хто здає їх і кому.
Людмила Григорчук: Як тоді боротися з корупцією, якщо людям це все підходить? Людям легше заплатити гроші, щоб це все швидко робилося.
Наталія Гусак: Це свідомість. Зовсім недавно відомий лікар Комаровський писав, що ми не знаємо всього, ми не володіємо професійними медичними навиками, щоб перевірити призначення лікаря, тому це свідомість. Окрім того, в окремих розмовах з хорошими лікарями йдеться, що це двостороння проблема. Є такі чернівчани, які, даючи оту подяку, як вони вважають, вони вже себе почувають набагато вищими ніж лікар. Від цього професія також нівелюється.
Сергій Качмарський: Люди не всі мають коштів, щоб заплатити лікарю. В мене особисто був випадок, коли я прийшов до лікаря, а мені кажуть: «Дайте 200 гривень». Я дав 200 гривень, бо була така ситуація, я хотів подивитися в очі тим людям, які беруть кошти і цього не скривають. Відверто про це говорять, називають суму, не знаючи хто я. Можливо я працівник правоохоронних органів, може я спеціально прийду і дам ті кошти. Так корупція проросла у цю систему, що побороти її не так легко. До нас звертаються студенти, які навчаються у медичних закладах і говорять мені, що з них вимагають кошти за екзамени, за дипломні роботи. Всі ми це знаємо. В когось є кошти, в когось нема.
Людмила Григорчук: То тоді сам хай пише роботу.
Сергій Качмарський: Ну так. Але різні випадки, якщо дитина бачить, що батьки платять кошти у лікарні то підсвідомо відкладається розуміння, що треба платити.
Читати ще: Лікарі вимагають в учасників АТО фінансової винагороди за підтвердження інвалідності – С.Качмарський
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами