Про це в програмі «Суть Речей» на Радіо 10 розповів громадський активіст Сергій Качмарський.
Сергій Качмарський: Моя особиста думка, що корупція зараз проросла, можна сказати, у всі галузі: і в освіту, і в медицину, і в правоохоронну систему. Нещодавно до мене зверталися хлопці, які повернулися з передової, і при отриманні групи інвалідності їм неодноразово натякали лікарі, що певна фінансова сума прискорить отримання цієї групи. Нагадаю, що раз в рік потрібно підтверджувати цю групу і ви розумієте, що ці хлопці, які віддали здоров’я, а товариші їхні – життя, вони повернулися пораненими, а їх зневажають і натякають на фінансову винагороду. Мене це обурило.
Людмила Григорчук: Після цього звернення щось вдалося зробити?
Сергій Качмарський: Щоб зловити за руку лікаря, який вимагає хабар, це певна робота, яку необхідно провести не нам, як громаді, а правоохоронцям. Вони мають провести ряд слідчих дій. Ми провели громадський проект «Ні, наркотикам». Там є свої результати, є реальні результати. А зараз ми заснували громадський проект «Ні корупції в медичній галузі». Там буде телефон гарячої лінії, де люди можуть анонімно залишати свою інформацію. Ця інформація буде аналізуватися і передавати її будемо у силові структури. Сьогодні з нами виявили бажання співпрацювати у цьому напрямку Служба Безпеки України і Прокуратура. Проблем є багато.
Читайте ще: «Зі 108 кримінальних справ щодо корупції лише у трьох є вирок», – Н.Гусак
Людмила Григорчук: Як це буде все відбуватися? Які ваші перші рухи?
Сергій Качмарський: Це вже не перші рухи з корупцією. З корупцією в медицині я почав боротися давно. Що мене на цей шлях підштовхнуло, це ситуація, яка сталася в гематологічному відділенні. Всім відомий лікар у Чернівцях – Михайло Гнатюк. Він лікує хворих дітей. Ми друзі, ми з ним спілкуємося. І от був випадок, коли до нього завітала медична комісія в складі Кобевко, Малишевського - ви всі знаєте цих активістів, і вони виявили в приміщенні, де має бути ідеальна чистота, обгортки від печива, шоколадки - і вони розвинули скандал. Це Михайла Григоровича обурило. Він рятує життя дітям, його всі знають як лікаря від Бога. Тоді я вирішив, що треба боротися з цією системою, з цими людьми, які видають себе за справжніх борців з корупцією, а вони кожен має свої інтереси. Кожен претендує на посади. У нас є факти.
Потім була ситуація з паталогоанатомічним бюро. Лікарі самі до мене звернулися, щоб припинили торгувати гробами. Вони надавали ритуальні послуги у державному приміщенні. Вони на зарплаті, а вони пропонували людям свої послуги. У людини горе, і вона на той момент готова на все, лиш би це все швидше скінчилося. І документи там можна було зробити швидше, прискорити цей процес. Ми провели роботу, задокументували це все.
Вам буде цікаво: Чернівчанам розкажуть, як укласти договір з сімейним лікарем
Людмила Григорчук: Є люди, які готові працювати з такими фактами?
Сергій Качмарський: Так, є організація, люди співпрацюють зі мною, є лікарі, які не називають себе, але повідомляють про різні такі факти. Ми зібрали папку з усіма задокументованими фактами і припинилося це все. Покарання не було, але торгівля припинилося. Для мене найжахливіше, коли я сам побачив, коли лікар у білому халаті виносить гріб. Це для мене було жахливо. Якби це була комерційна структура, а так… Для мене це було жахливо.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами