У Чернівецькій обласній дитячій лікарні зараз лікується 31 дитинка, яка народилася передчасно. 9 із них – у відділенні інтенсивної терапії новонароджених, 22 – у відділенні для недоношених новонароджених дітей. Саме сьогодні весь світ відзначає День недоношеної дитини.
Сьогодні відділення, у яких виходжують крихітних пацієнтів, прикрашені фіолетовими кульками. Бо саме фіолетовий колір вважають символом малят, які народилися передчасно. Медики наголошують: це не свято, а швидше – можливість привернути увагу суспільства до проблем їхніх маленьких пацієнтів.
- Щороку в нашій області збільшується кількість недоношених дітей. Зокрема, якщо у 2015 році їх було 283, то цьогоріч – 302, - розповідає Олена Власова, головний позаштатний неонатолог Чернівецької області. – Ці дітки потребують особливої уваги і догляду. Так само і їхні матері, які зовсім не готові до того, що їхні крихітки з`являться на світ раніше терміну. У цьому плані нам дуже бракує психолога.
- Ми прагнемо, щоби мами годували своїх дітей грудним молоком. Хоча із дітками, народженими передчасно, це важко. Проте саме грудне вигодовування – це 50% успішного виходження немовлят, - запевняє Людмила Кузьменко, завідуюча відділення недоношених новонароджених дітей. – Також використовуємо метод «Кенгуру» - це коли дитинка постійно знаходиться біля маминих грудей. Вона відчуває материнське серцебиття, дихання, поступово вчиться сама утримувати тепло, швидше адаптується до життя у світі і відновлюється.
Нині найменший пацієнт відділення недоношених дітей важить усього 1500 грамів. Він знаходиться у кювезі, під постійним спостереженням лікарів.
У сусідній палаті два братика - Артем і Максимко. Вони народилися майже на 2 місяці раніше терміну.
- Ці дітки у нашому відділенні перебувають два тижні. Спочатку виходжували їх у режимі кювезу, а тепер вони вже мають власні ліжечка, не отримують антибактеріальну терапію і поступово набирають вагу, - розповідає про своїх пацієнтів Єлизавета Трекуш, лікар відділення недоношених дітей. – Нині Артемко важить 2350 грамів, а Максим - 1920.
Для того, аби ще якісніше надавати медичну допомогу недоношеним новонародженим діткам, необхідно оновлення та придбання обладнання. Зокрема, наразі на 30 ліжок відділення недоношених дітей є лише 6 кювезів, а повинно бути 15.
- Нам потрібні кювези, лампи фототерапії, слідкуюча апаратура, пульсоксиметри, - констатує Олена Власова. – Окрім цього, відділення потребує капітального ремонту, хочеться покращити умови перебування матерів та їхніх дітей. Поки що ми власними силами проводимо косметичний ремонт. Проте цього, звісно, недостатньо.
Та найбільше щастя для лікарів відділення – зустріти у місті дитинку, яка колись у них лікувалася, і почути, що тепер у неї все добре.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами